Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Antošovicích vyrostl domov pro seniory. Bydlení v něm najde 32 důchodců

V Antošovicích byl dokončen domov pro seniory. Bydlení v něm najde 32 důchodců. Přednost dostanou lidé ze Slezské Ostravy pod kterou obec patří.

Stavba Domova pro seniory Antošovice byla zahájena v roce 2020. Jde vlastně o rekonstrukci a přestavbu staré školky, která už nebyla několik let využívána a budova chátrala. 

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: „Provedena byla její komplexní rekonstrukce, nadstavba třetího patra a boční přístavba. Došlo k výměně rozvodů elektřiny a kanalizační přípojky, vybudovány byly nové vodovodní přípojky a nainstalována vzduchotechnika. Zcela nové jsou podlahy a také dveře a okna. Jednotlivé pokoje jsou moderně vybavené a přizpůsobené potřebám klientů. Fasáda domu je opatřena kontaktním zateplovacím systémem. Postaveno bylo i parkoviště s patnácti stáními."

Kromě pokojů je v budově společenská místnost, jídelna, ordinace, sesterny, kanceláře pro sociální pracovníky, sociální zařízení pro návštěvníky a společné posezení na chodbách.

Kateřina Krenželoková, vedoucí DPS Antošovice: "Domov skýtá dvě sociální služby. 16 míst má domov pro seniory a dalších 16 lůžek je vyhrazeno pro domov se zvláštním režimem." 

Náklady na stavbu byly téměř 82 milionů korun. Polovinu dalo Ministerstva práce a sociálních věcí a téměř 23 milionů korun přispěl Slezské Ostravě na stavbu i magistrát.

Zbyněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: "V současné době máme v Ostravě přibližně 2120 míst pro seniory a taková naše vize je 2500 lůžek." 

O nástup do nového domova už projevilo 72 zájemců, se kterými se provádí sociální šetření. O důchodce se bude starat 21 zaměstnanců. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy