Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V KACPU v Ostravě se denně registruje kolem 70 Ukrajinců. Kraj pro ně chce sprchy a záchody

V poslední době do krajského asistenčního centra v Ostravě denně přijíždí kolem 70 ukrajinských uprchlíků. Kapacity jsou pro ně dostatečné, ale kraj chce ještě nechat vybudovat před centrem sprchy a toalety.

Příliv uprchlíků do našeho regionu slábne. Asistenční centrum na Černé louce v Ostravě prozatím zaevidovalo 21 tisíc Ukrajinců, kteří požádali o vízum strpení. Přímo v centru vybudovali hasiči improvizovanou ubytovnu pro 150 osob, která je nárazově využívána především nepřizpůsobivými uprchlíky. Čekají, než bude ověřeno, zda mají nárok na pomoc. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Ta intenzita je taková, že nám sem za poslední tři týdny přichází denně v průměru 73 uprchlíků a 26 z nich požádá o ubytování. Vzhledem k tomu, že ten lustrační proces se protahuje, protože ti lidé se skutečně dohledávají velmi pracně, tak jsme přistoupili k tomu, že před asistenční centrum pořídíme sprchy a toalety, aby kapacity dostačovaly pro lidi, kteří tam budou delší dobu."

Ubytovacích kapacit je dostatek a ani blížící se doba dovolených a nárůst zájmu o hotely by nijak neměl situaci zkomplikovat. Kraj už ubytovatelům vyplatil 26 milionů korun ze státního rozpočtu. Ostravané ale bohužel přestali zásobovat sběrné místo humanitární pomocí na Wattově ulici.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Ti lidé pomoc stále potřebují. Zejména je potřeba trvanlivé potraviny, hygienické prostředky, takže moc prosím, aby občané to sběrné místo navštívili."

Dva a půl tisíce Ukrajinců se už podařilo zaměstnat. Například v krajských nemocnicích pracuje 37 lékařek a 24 zdravotních sester. 

 

Nahlásit chybu


K tématu
Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 13 860 do 15 015 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail