Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ráček spláchl Ještěrku. Hasiči pomáhali kvůli vodě na více než stovce míst

Celá náš kraj včera odpoledne postihly silné přívaly deště. Hasiči museli na mnoha místech čerpat vodu, ale škody jsou většinou zanedbatelné. Tedy až na Ozdravné centrum Ještěrka v Bartovicích, přes které se přehnal místní, jinak neškodný, potok.

Ve čtvrtek se krátce po 14 hodině přehnal přes Ostravu-Bartovice přívalový déšť a netrvalo dlouho a místní potůček Ráček se změnil v divokou řeku. V místě, kde je zapuštěn pod zem, nestačila voda odtékat a během chvíle doslova spláchla Ozdravné centrum Ještěrka.

strojník: "Voda se navalila na ty vrata, na česlo, opřelo se to a celé se to rozlelo. Valilo to tady i tam z druhé strany." 

I když přijeli na pomoc místní dobrovolní hasiči, prakticky nemohli nic dělat a tak jen zaměstnanci bezmocně čekali, až voda zase odteče. Škody si prozatím nikdo netroufá odhadnout. 

Milan Baranyk, mistr, Ozdravné centrum Ještěrka: "Škodu je teď těžko odhadovat. Budeme muset rozebrat motory, nechat je vysušit, popřevinovat, možná se budou měnit ložiska. Nevíme jestli je voda čistá, možná budeme muset napustit novou. Je to teď těžko říct, ale asi to bude hodně drahé."

Hasiči měli v průběhu odpoledne a večera kolem stovky výjezdů, které souvisely s deštěm a bouřkami.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: "Hlavně vyjížděli čerpat vodu ze sklepů a garáží, odstraňovali podmáčené stromy a další nebezpečné stavy."

Nejvíce zásahů měli hasiči na Frýdeckomístecku a naopak největší klid byl na Bruntálsku. V pátek už měli pouze ojedinělé výjezdy k podmáčeným stromům. 

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail