Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Covid zatím zdravotnictví v MS kraji nezatěžuje. Nárůst nemocných je mírný

Asi jste už zaznamenali informace o onemocnění Covid 19, který se znovu vrací na scénu v mnoha zemích Evropy. Čísla rostou i v České republice, ale hejtman Ivo Vondrák přišel s uklidňující zprávou - nárůst je v našem regionu mírný a nijak nezatěžuje zdravotnický systém.

V tomto týdnu se sešel krizový štáb Moravskoslezského kraje. Hlavním tématem jednání byli ukrajinští uprchlíci, ale bohužel také znovu sílící covid. Nemocných přibývá, ale zatím není důvod k jakýmkoliv opatřením. 

Aleš Kotrla, mluvčí Krajské hygienické stanice v Ostravě: "Za úterý 12. července přibylo v MS kraji 235 positivních pacientů. Tento nárůst nepovažujeme za nijak dramatický. "

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Zatím tady nejsou dopady, které by vedly k zatížení zdravotnických zařízení, dokonce nemáme evidován žádný případ úmrtí. Byť dochází k nárůstu a varianty BA.4 a BA.5 jsou více nakažlivé, tak zatím to nemá dopad na naše zdravotnictví." 

Nemocnice fungují bez problémů a nakažené pacienty řeší jednotlivá oddělení. Ve fifejdské nemocnici zrušili covidové stanice už na jaře.

Andrea Vojkovská, mluvčí MNO: "V tuto chvíli v nemocnici máme tři covid plus pacienty – dva na kardiologii a jednoho na dětském oddělení. Zároveň nám chybí čtyři zdravotníci pozitivní na covid 19. Péči o pozitivní pacienty zajišťují na izolovaných pokojích jednotlivá oddělení."

V polovině srpna začne celostátní kampaň na očkování další dávkou vakcíny, která by nás měla ochránit před vážným průběhem onemocnění. V případě obtíží kontaktujte telefonicky svého praktického lékaře. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy