Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dny NATO nezklamaly. Přes 100 tisíc lidí vidělo nejmodernější techniku k boji i pro záchranu

Pokud jste z MS kraje, jistě jste si o víkendu všimli burácení motorů na nebi, kdy nad téměř celým regionem létala letadla, která předváděla ukázky na Dnech NATO v Mošnově. Přímo na letiště pak dorazilo asi 100 tisíc návštěvníků.

Hned v sobotu ráno ucpala všechny silice vedoucí k mošnovskému letišti auta. Často řidiči ani nevěděli, kde vlastně chtějí parkovat a tak se jen zkoušeli dostat co nejblíže a pak už pokračovali pěšky. Dny NATO byly znovu velkým lákadlem nejen pro lidi z kraje, ale z celé země a hodně vozů mělo i polské značky. O významu svědčí  také to, že přijel i premiér Petr Fiala.

Petr Fiala, předseda vlády ČR: "Tato akce ukazuje a připomíná nám důležitost Severoatlantické aliance pro naši bezpečnost a pro naši obranu." 

Návštěvníci tak mohli jako každý rok obdivovat nejen ukázky letounů a vrtulníků ve vzduchu, ale v dynamických ukázkách se představila samozřejmě armáda, policie i další speciální komanda. Na zemi pak byla k vidění nejmodernější vojenská technika i vybavení záchranných složek. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Letošní Dny NATO jsou ve znamení něčeho, co jsme si vůbec nedovedli představit. Několik set km na východ zuří válečný konflikt, takže o to více je třeba říct, že tady máme komunitu, máme tady sjednocení těch, kteří jsou schopni se bránit." 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Je důležité v době ruské agrese na Ukrajinu vyjádřit nějakou podporu našeho začlenění do NATO." 

Poprvé mohli návštěvníci na vlastní oči vidět ve vzduchu i nejmodernější stíhačku F35, o kterou usiluje i Česká armáda. Za oba dny navštívilo letiště podle policistů 110 tisíc lidí. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy