Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Asistenční centrum pro uprchlíky v Ostravě se přestěhovalo. Menší prostory dostačují a jsou levnější

Ostravské asistenční centrum pro uprchlíky z Ukrajiny se přestěhovalo z Černé louky na ulici Dr. Malého. Hlavním důvodem je pokles počtu Ukrajinců, takže už nejsou potřeba tak velké prostory. Prostory navíc patří přímo MS kraji, takže to znamená i úsporu peněz.

V pondělí začalo fungovat nové asistenční centrum na ulici Dr. Malého v Ostravě. To původní ve velkorysých prostorách na Černé louce skončilo. Příliv uprchlíků z Ukrajiny už není tak silný, jako ze začátku, kdy jich přicházelo až tisíc za 24 hodin. Nyní je to kolem 60 a tak přes víkend hasiči vše přestěhovali.

Miloš Střelka, náměstek ředitele HZS MS kraje: "Tady je kraj ve vlastních prostorách, tzn. že dojde k úsporám. Co se týká provozu, prakticky se nic nemění." 

Kromě nutných administrativních úkonů jsou připraveni i dobrovolníci z Českého červeného kříže, kteří pomohou s potravinami, oděvy a dalšími věcmi.

Marcela Červenáková, Český červený kříž Ostrava: "Nám se ta práce nemění. Máme tady pořád stejně ubytované lidi, vydáváme potravinové balíčky, staráme se o děti." 

Asi polovina uprchlíků přichází za svou rodinou nebo známými, kteří už u nás žijí a často i pracují.

Valerij Tkačenko, tlumočník: "Nejčastěji přijíždějí uprchlíci z Chersonu a Záporoží. To je region, který je obsazen ruskými vojsky. Většinou žádají o vízum dočasné ochrany a nemají žádné ubytování."

Blíží se zima a tak se dá očekávat, že uprchlická vlna opět zesílí. Humanitární organizace proto žádají o pomoc. Chybí trvanlivé potraviny, pleny, dětské výživy a kapsičky, ale i teplé oblečení pro děti či fusaky do kočárku. Pomoc můžete nosit přímo do KACPU na ulici Dr. Malého. 

Nahlásit chybu


K tématu
ELTOM, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 36 000 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Witkowitz Mechanica, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 28 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail