Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragická dopravní nehoda v Šenově, srážku dvou aut nepřežil jeden člověk

U tragické dopravní nehody zasahovaly v úterý 27. září 2022 složky IZS, včetně vrtulníku LZS Ostrava, v obci Šenov na Ostravsku. Na tamní křižovatce havarovala dvě osobní vozidla. Jedna osoba následkům zranění podlehla.

Nehoda se stala okolo 18:15 hodin v Šenově u Ostravy na křižovatce ulic Šenovská a Frýdecká, na místo se ihned sjely složky IZS, aby pomohly několika zraněným. 

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu hasiči ihned zajistili obě havarovaná vozidla proti požáru. Následně zahájili vyprošťování osoby, která zůstala ve vozidle zaklíněna. Další dvě zraněné osoby již byly mimo vozidlo a v péči zdravotníků. Během 15 minut se podařilo hasičům osobu vyprostit a následně předat do péče záchranářů. Jedna osoba byla transportována do nemocnice letecky, druhá pozemní cestou. I přes veškerou snahu záchranářů i hasičů, musel lékař u třetí osoby konstatovat zranění neslučitelná se životem." 
Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: "Řidič vozidla Škoda Fabia jedoucího po vedlejší pozemní komunikaci zřejmě nedal přednost vozidlu Volkswagen Touran jedoucímu po hlavní silnici a došlo ke střetu. Ve vozidle Škoda Fabia cestovaly tři osoby, jeden ze spolujezdců utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Provedená dechová zkouška u řidiče vozidla Volkswagen byla negativní, u řidiče vozidla Škoda byl nařízen odběr krve. Věc si na místě převzali kriminalisté, kteří se okolnostmi nehody zabývají."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po ukončení záchranných prací postavili hasiči kolem havarovaných vozidel, po potřeby vyšetřování, mobilní zástěnu. Doprava byla na místě nehody dále řízena kyvadlově. Na místě zůstala, do ukončení vyšetření nehody, jednotka dobrovolných hasičů ze Šenova, která následně provedla úklid a zprovoznění komunikace."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy