Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj a Ostrava se prezentují na veletrhu v Mnichově. EXPO REAL je pro rozvoj regionu důležitý

Ostrava a celý MS kraj zažívá v posledních letech velmi zásadní změny ve směřování a rozvoji. Proto je velmi důležitá účast a prezentace na nejvýznamnějším evropském veletrhu nemovitostí v Mnichově EXPO REAL. Expozici sdílí Ostrava a kraj i s Prahou.

Veletrh EXPO REAL je nejvýznamnějším evropským místem setkání v oboru nemovitostí. Po omezeních v posledních dvou letech v důsledku pandemie se Ostrava a Moravskoslezský kraj, ale i Praha prezentují na tomto prestižním mezinárodním veletrhu ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Pro nás má účast na těch investičních veletrzích velký význam, protože jsme rozvíjející se region a potřebujeme  možná více, než jiné části republiky lákat investory na své území." 

Území  Ostravy je z urbanistického hlediska velmi rozlehlé, proto je hlavní prioritou města zastavování brownfieldů a proluk, a to zejména v centru města. Že se to daří, potvrzují zrekonstruovaná jatka a jejich okolí. Velmi atraktivní mohou být ale pro investory i další místa v kraji.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Jedním z cílů naší účasti je představit Moravskoslezský kraj jako místo, které v tuto chvíli stojí před velkou výzvou, a to, jak co nejefektivněji využít transformační peníze z evropského Fondu pro spravedlivou transformaci. Kraj je připraven z těchto peněz podpořit přípravu developerských projektů, a tím nabídnout potenciálním partnerům a investorům možnost podílet se na rozvoji našeho regionu."

Ostrava nabízí pro bydlení, administrativu a služby plochy na ulicích Českobratrská, Masná, Polská, Opavská a Plzeňská. Připraveny jsou i pozemky ve Strategické průmyslové zóně Mošnov. MS kraj nabízí území o rozloze asi 60 km čtverečních na Karvinsku, kde bude realizován transformační program POHO 2030.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy