Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lékařská fakulta OU má cvičnou nemocnici. Pomůže studentům i doktorům

Lékařská fakulta Ostravské univerzity se posunula mezi špičkové evropské školy. Otevřela unikátní cvičnou nemocnici, která díky svému vybavení pomůže nejen studentům v přípravě, ale mohou se v ní zdokonalovat i lékaři.

Studium na Lékařské fakultě Ostravské univerzity nabízí zcela nové možnosti vzdělávání. Po 12 letech příprav a třech intenzivních letech výstavby, zařizování a vybavování bylo otevřeno simulační centrum, tedy jakási cvičná nemocnice a to rozhodně není nadsázka. 

Rastislav Maďar, děkan Lékařské fakulty OU: "Naši studenti a časem nepochybně i lékaři a jiní postgraduanti tady budou získávat určité manuální schopnosti, budou si zkoušet teoretické znalosti, konvertovat je do praktických dovedností. Budou nacvičovat i koordinaci procesů." 

Součástí simulačního centra je například urgentní příjem, jednotka intenzivní péče, operační i porodní sál. Cvičná nemocnice je vybavena lůžky i přístroji. Pacienty nahrazují dokonalé simulátory. 

MUDr. Daniel Toman, odborný asistent pro výuku chirurgie: "Mi se to líbí moc, protože když jsme já začínal s chirurgií před 10 lety, tak jsme tuhle možnost neměli. Takhle v podstatě můžete operovat kdykoliv i mladý chirurg může přijít a operovat celý víkend." 
student: "Je to úžasné, můžete si to vyzkoušet dopředu, jak se to všechno posouvá, člověk si může všechno natrénovat." 

Část simulačního centra bude sloužit i budoucím zdravotnickým záchranářům, kteří v něm mají i vlastní operační středisko. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy