Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Veletrh v Mnichově splnil očekávání. O nabídku Ostravy a MS kraje byl mezi investory zájem

V minulém týdnu se v Mnichově uskutečnil nejvýznamnější evropský veletrh určený pro investory, kteří hledají po celém světě vhodné lokality pro své záměry. Ve společné expozici se něm představila i Praha, Ostrava a MS kraj a s nadsázkou se dá říct, že se dveře stánku netrhly.

MS kraj s metropolí Ostravou v minulosti rozhodně nepatřil mezi regiony, kde se investoři sami hrnuli. V poslední době se to sice zlepšuje, ale je stále velmi důležité, aby město i kraj o sobě dávali ve světě co nejvíce vědět. Veletrh EXPO REAL je pro takovou prezentaci tou nejlepší příležitostí a proto na něm nechyběli ani letos po covidové pauze.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "I ti developeři, kteří doposud nejevili Ostravu sebemenší interes, tak říklai, že se jik líbí smysl a že jim začíná dávat ekonomický smysl v Ostravě investovat." 

V expozici se společně s Ostravou prezentovala i Praha a zajímavé pozemky nabízel také MS kraj, který v rámci projektu spravedlivé transformace, připravuje pro investory lokality po bývalých šachtách na Karvinsku.

Václav Palička, předseda představenstva společnosti Moravskoslezské Investice a Development: "Byly to pro nás důležité impulsy, abychom už i přípravu ploch realizovali společně s těmi soukromými společnostmi, aby se i oni mohli podílet na tom, jaká bude jejich podoba."  

Skvělým příkladem je logistický park Contera v Hrušově, kde  na bývalém brownfieldu vyrůstají haly za privátní peníze investora pro skladování, ale také pro výrobu a vývoj. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy