Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ministerstvo zdravotnictví podporuje studium stomatologie v Ostravě. První studenti by mohli nastoupit v září

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek oznámil v Ostravě důležitou informaci pro celý náš kraj. Ministerstvo podpoří vznik oboru stomatologie na Lékařské fakultě Ostravské univerzity. První studenti by mohli nastoupit příští rok v září.

Slavnostní otevření cvičné nemocnice Lékařské fakulty Ostravské univerzity si v Ostravě nenechal ujít ani ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. při této příležitosti také prozradil dobrou zprávu. V příštím týdnu podepíše dokumenty na podporu vzniku oboru stomatologie. Region i fakulta prý splňují potřebné předpoklady. 

Vlastimil Válek (TOP 09), ministr zdravotnictví: "Ministerstvo zdravotnictví má posoudit, zda je fakulta schopna výuku zajistit a zda ten obor jako takový potřebuji. Z mého pohledu ministra zdravotnictví napíšu doporučení ke schválení výuky stomatologie na Lékařské fakultě v Ostravě." 

Region se s nedostatkem zubařů potýká už dlouhodobě a vznik nového oboru by tuto situaci mohl pomoci řešit. Podle odhadů nemá stomatologickou péči v kraji zajištěnu asi 100 tisíc obyvatel. Lékařská fakulta už na zřízení nového oboru intenzivně pracuje mnoho měsíců. 

Rastislav Maďar, děkan Lékařské fakulty OU: "Probíhá obrovské množství výběrových řízení na různé laboratorní vybavení, paralelně se ve fakultní nemocnici rekonstruují prostory, připravujeme centrum s trenažéry. Doufáme, že v září příštího roku by mohli nastoupit první studenti." 

V minulosti bylo zdejší fakultě vytýkáno, že nemá dostatek titulovaných odborníků, což už je ale prý vyřešeno. Akreditační spis bude ještě doplněn a po jeho doručení na akreditační úřad by rozhodnutí mohlo padnout do čtyř měsíců.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy