Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči nakládali na valníky dva mosty. Jde o humanitární pomoc pro Ukrajinu

Naše země pomáhá Ukrajině mnoha různými způsoby. V pondělí také začala příprava humanitárního konvoje, který poveze na Ukrajinu dva mosty. O nakládku i přepravu se stará hasičský záchranný útvar České republiky z Hlučína.

V pondělí dopoledne dorazil do skladu správy státních hmotných rezerv ve Velkých Albrechticích konvoj vozidel záchranného útvaru hasičů z Hlučína. Těžké valníky pak najely přímo do skladovací haly, kde byly připraveny rozložené mostní soupravy a po půl desáté začala jejich nakládka. 

Aneta Procházková, mluvčí SSHR ČR: "Ze skladu SSHR putují na Ukrajinu během dneška a zítřka dvě mostní soupravy s tím, že každá má 36 metrů a dopravu zajišťují hasiči."
Vojtěch Palenčár, velitel roty Záchranného útvaru HZS ČR: "Není to běžná rutina, je to větší náklad. Celkem se toho účastní 28 hasičů a 12 kusů techniky, takže je docela početná přeprava."  

Po vyložení nákladu v Polsku se tahače s návěsy vrátí zpět do skladu v Albrechticích, kde naloží zbylé části mostu a celou trasu absolvují ještě jednou ve středu. Pro členy záchranného útvaru hasičů jsou podobné transporty běžné. 

Jana Urbancová, mluvčí Záchranného útvaru HZS ČR: "Mimo jiné se jednalo především o zdravotnickcý materiál, či hasičskou výzbroj či techniku, která byla darovaná v rámci celorepublikové sbírky Hasiči hasičům. Jednalo se také o přepravu několika kusů výškové techniky." 
Z Polska pak mosty poputují přímo na Ukrajinu, do některé z oblastí, kde Rusko zničilo mosty při svém ústupu. Humanitární pomoc v podobě mobilních mostních souprav už na Ukrajinu z naší země směřovala. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy