Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloději se krčili za komínem, na policisty ale nevyzráli

Příliš dlouho se z lupu neradovali dva zloději, kteří v Klimkovicích vnikli do skladu soukromé firmy. Byli totiž přistiženi a uzamčeni majitelem. Dostali se sice až na střechu, ale dále už ne a před policí jim nepomohl ani komín, za kterým se schovali.

Policisté z obvodního oddělení Ostrava-Poruba v odpoledních hodinách na začátku prosince přijali oznámení na tísňovou linku o vloupání do sídla několika společností a skladu Klimkovicích. Hlídka ihned vyjela na místo a zkontaktovala se s oznamovatelem.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MS kraje: "Muži zákona na místo přivolali kolegy a začali s propátráváním domu. Postupně prohledávali místnosti a při vstupu do prvního patra viděli otevřené okno. S největší pravděpodobností se jednalo o únikovou cestu pachatelů. Postupně hlídka došla až na střechu skladu, kde by se mohli pachatelé schovávat. Na střeše si všimli dvou ukrytých mužů."

Při prohledávání objektu, kde sídlí hned několik firem, narazili policisté i na věci, které si zloději nanosili ke dveřím a chtěli si jej odnést. Byl tam vysavač, boty i brusle, činky, reprobedna a další snadno zpeněžitelné věci. Odnést lup už ale zloději nestihli.

Kamil Mézeš, mluvčí PČR MS kraje: "Po použití zákonných výzev se podezřelí vzdali, byli zadrženi a převezeni na obvodní oddělení k dalším procesním úkonům. Jak se ukázalo, mladší z mužů se měl do objektu vloupat již podruhé. Předchozí den před zadržením násilně vnikl do vnitřních prostor domu, kde měl odcizit televizor."

První z mužů bylo sděleno podezření z krádeže, ze druhého měli radost kriminalisté, protože na něj měli spadeno už pro jinou trestnou činnost majetkového charakteru. Při výslechu zloději uvedli, že si původně jeli do Klimkovice hledat práci a trochu se to zvrtlo. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy