Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bezdomovci ukradl dvě stovky, mobil a matraci, teď mu hrozí 10 let arestu

Celý MS kraj |

Třinečtí kriminalisté krátce po činu zadrželi 20letého mladíka, kterého následně obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. K tomu došlo v prvním srpnovém týdnu.

Kateřina Kubzová, mluvčí Policie ČR: "Obviněný muž nad ránem vstoupil do sklepních prostor jednoho z bytových domů v Třinci, kde v té době na matraci spal poškozený. Toho měl bezdůvodně fyzicky napadnout a následně se s ním přetahovat o peněženku. Tu měl nakonec poškozenému vytrhnout a z místa utéci i s jeho mobilním telefonem. Poškozený věc vzápětí oznámil na policii. Mezitím se měl dnes již obviněný vrátit do sklepa. Když zjistil, že tam muž už není, vzal si matraci a s tou se přesunul do vedlejších sklepních prostor. Tam ho zanedlouho zadrželi kriminalisté. K jeho dopadení dopomohla jejich rychlá operativní práce. Muži se spolu vzájemně neznali. Mladík s kriminalisty spolupracoval, vydal jim i odcizené věci kromě hotovosti 200 Kč, která se nacházela v peněžence. Tu měl před svým zadržením utratit za pivo, cigarety a kulečník. Také vzhledem k tomu, že obviněný je v současné době prověřovaný i pro další násilnou trestnou činnost, byl podán podnět k návrhu na vzetí do vazby, který soudce akceptoval. Muži tak hrozí v případě odsouzení až desetiletý pobyt za mřížemi."
Nahlásit chybu


K tématu

Kriminálka dopadla lupiče ze zlatnictví, když spal na cizím balkoně

22. srpna 2025 11:40 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

Po nebezpečném pachateli loupežného přepadení pátrali od pondělního odpoledne policisté z Havířova. Jen po několika hodinách ho zadrželi a vsadili do cely.

Při přepadení zlatnictví v Havířově lupič zranil prodavače, policisté po pachateli pátrají

18. srpna 2025 19:34 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

Po nebezpečném pachateli loupežného přepadení pátrají policisté z Havířova a okolí. V pondělí odpoledne přepadl zlatnictví v areálu obchodního centra Permon. Na stopu pachatele policie nasadila i služebního psa.

Muž ve Frýdku-Místku chtěl vyloupit banku, odešel s prázdnou

20. srpna 2025 13:13 | Frýdek-Místek | Lukáš Zavadil

Policisté v úterý dopoledne zasahovali ve Frýdku-Místku u pokusu o přepadení banky. Muž předložil obsluze lístek s výzvou k vydání peněz. Ta odmítla, a pachatel z místa odešel. Podezřelého zadržela policejní hlídka krátce po činu.


Srážka s autem, těžký pád v bike parku i cyklista v bezvědomí. Záchranáři pomáhali v neděli několika zraněným cyklistům

Dnes 11:34 | Celý MS kraj | Anna Břenková

V neděli 16. srpna vyjížděli záchranáři v Moravskoslezském kraji k několika vážným nehodám cyklistů. V Kozlovicích na Frýdecko-Místecku srazilo auto dva cyklisty, další třináctiletý chlapec boural v bike parku v Tošovicích. V Polance nad Odrou skončil v bezvědomí na cestě cyklista, případ vyšetřuje policie.

Havířov oživil soutěž ve skocích do vody, přilákala 40 odvážlivců

Dnes 10:25 | Havířov | Bára Kelnerová

Po šestileté pauze se na koupaliště Jindřich v Havířově vrátila soutěž ve skocích do vody. Přilákala čtyřicet odvážlivců, mezi nimi i závodníky z Polska. Nejlepší výkony ocenila porota poháry.

Faunapark ve Frýdku-Místku ožil táborem pro postižené děti

Dnes 10:54 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Faunapark je nejen relaxačním areálem pro rodiny s bohatým letním programem, ale také dějištěm letního tábora. Tentokrát tam zažili spoustu aktivit postižené děti.

Nové kontejnery na odpad z kuchyní, Fulnek udělal další krok k lepšímu odpadovému hospodářství

Dnes 9:00 | Fulnek | Michal Slonina

Fulnek udělal v červnu další krok k lepšímu odpadovému hospodářství. Ulice města doplnilo v rámci pilotního projektu 10 kontejnerů na gastroodpad. Občané si po dvou měsících provozu novou možnost třídění chválí. Odpadu z kuchyní se navíc mohou zbavovat i s obalem.

Historické opevnění na česko-slovenském pomezí opět žilo Šancefestem

Včera 10:36 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Historické opevnění Velká šance v Mostech u Jablunkova žilo tradičním Šancefestem. Vedle dobových ukázek se soutěžilo ve vaření guláše a závěr patřil muzice.

Na beskydské Skalce hořel les, po uhašení místo hasiči hlídají

Včera 16:45 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V neděli brzy ráno byli hasiči voláni k požáru na jednom z beskydských vrcholů. Hasit museli v komplikovaném terénu.

Do Ostravy dorazily poctivé lokální chutě. Konal se další ročník Trhů, co se hledají

14. srpna 2026 14:57 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Ostravská Malá Kodaň se od ranních hodin plnila milovníky dobrého jídla. Konal se další ročník Trhů, co se hledají.

Rivka Park otevřen: nový volnočasový areál zaplnily stovky návštěvníků

14. srpna 2026 14:27 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek má nové dominanty. Na bývalém dopravním hřišti na ulici 28. října na sídlišti Riviéra se tyčí 26 metrů dlouhá několikapodlažní dřevěná loď a 15 metrů vysoká horolezecká stěna. Tyto atraktivity jsou součástí právě dokončeného volnočasového areálu Rivka Park pro širokou veřejnost.

Při požáru zahradní chatky explodovala plynová láhev

Včera 8:17 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tři zahradní chatky v Ostravě-Pustkovci byly poškozeny požárem, který vypukl v jedné z nich v sobotu odpoledne.

Nová tiskárna pomáhá chráněným dílnám Charity Opava. Výrazně urychluje práci

15. srpna 2026 22:36 | Opava | Yvona Fajtová

Trička, mikiny, tašky nebo pracovní oděvy s fotografiemi, obrázky či firemními logy. Chráněné dílny Charity Opava rozšířily možnosti potisku textilu. Nová DTF tiskárna jim umožňuje vyrábět plnobarevné motivy, a hlavně výrazně urychluje práci lidí se zdravotním postižením.

Heimstaden rozvíjí kvalitní nájemní bydlení, nové investice zvyšují bezpečnost

Moderní zvonky, nové sklepní mříže i domovní asistenti. Společnost Heimstaden pokračuje ve zvyšování bezpečnosti a kvality bydlení ve svých domech. Letos investovala do nových bezpečnostních prvků a od července rozšiřuje také službu domovního asistenta.

IC na přehradě Šance přibližuje svět vody beskydské části Povodí Odry

Vodní dílo Šance patří k nejvýznamnějším zdrojům pitné vody v Moravskoslezském kraji. Nádrž na řece Ostravici vznikla v letech 1964 až 1969 a dnes zásobuje především Ostravsko, Frýdecko-Místecko a část Karvinska. Vedle zásobování pitnou vodou chrání území podél Ostravice před povodněmi a v období sucha pomáhá udržovat potřebný průtok v řece.

Nehoda tří aut uzavřela dálnici D1 v Ostravě ve směru na Brno

15. srpna 2026 20:20 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Před polednem došlo v sobotu na dálnici D1 v Ostravě k nehodě tří osobních vozidel. Provoz ve směru z Ostravy na Brno byl kvůli nehodě uzavřen a doprava odkloněna na objízdné trasy. Zraněné osoby skončily v péči zdravotníků.

Kvůli rannímu požáru museli lidé spěchat ven z domu do bezpečí

15. srpna 2026 20:10 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Okolnosti, za jakých vznikl požár v jednom z karvinských bytů, vyšetřují policisté ve spolupráci s hasiči. Na místo si přizvali i psa cvičeného k vyhledávání látek podporujících hoření.

Jiskry, kouř i požár. Vlak strhl u Studénky trolej, doprava několik hodin stála

14. srpna 2026 14:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Vlak EuroCity vyjel z Ostravy a před Studénkou strhl trolej. Do akce vyrazili kvůli požáru hasiči a evakuováno bylo zhruba 170 lidí a další desítky z vlaku stojícího nedaleko. Doprava na koridoru několik hodin stála.

Muž naletěl na seznamce a přišel o 900 tisíc. Kvůli falešnému profilu ženy letěl až do Amsterdamu

14. srpna 2026 13:33 | Celý MS kraj | Anna Břenková

31letý muž z Karvinska se na seznamce zamiloval do ženy, která ho zmanipulovala do podvodného výdělku na internetu. Pod záminkou plnění jednoduchých úkolů a klikání na webová okna přišel během měsíce o necelých 900 tisíc korun. Když zjistil, že jde o podvod, vydal se za ženou dokonce do Amsterdamu, ona se však na poslední chvíli omluvila.

Bezdomovci ukradl dvě stovky, mobil a matraci, teď mu hrozí 10 let arestu
Vydáno 20. srpna 2023 7:34, Celý MS kraj, Libor Běčák
Třinečtí kriminalisté krátce po činu zadrželi 20letého mladíka, kterého následně obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. K tomu došlo v prvním srpnovém týdnu.

Ilustrační snímek. Zdroj: TV Polar

Kateřina Kubzová, mluvčí Policie ČR: "Obviněný muž nad ránem vstoupil do sklepních prostor jednoho z bytových domů v Třinci, kde v té době na matraci spal poškozený. Toho měl bezdůvodně fyzicky napadnout a následně se s ním přetahovat o peněženku. Tu měl nakonec poškozenému vytrhnout a z místa utéci i s jeho mobilním telefonem. Poškozený věc vzápětí oznámil na policii. Mezitím se měl dnes již obviněný vrátit do sklepa. Když zjistil, že tam muž už není, vzal si matraci a s tou se přesunul do vedlejších sklepních prostor. Tam ho zanedlouho zadrželi kriminalisté. K jeho dopadení dopomohla jejich rychlá operativní práce. Muži se spolu vzájemně neznali. Mladík s kriminalisty spolupracoval, vydal jim i odcizené věci kromě hotovosti 200 Kč, která se nacházela v peněžence. Tu měl před svým zadržením utratit za pivo, cigarety a kulečník. Také vzhledem k tomu, že obviněný je v současné době prověřovaný i pro další násilnou trestnou činnost, byl podán podnět k návrhu na vzetí do vazby, který soudce akceptoval. Muži tak hrozí v případě odsouzení až desetiletý pobyt za mřížemi."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000038689/bezdomovci-ukradl-dve-stovky-mobil-a-matraci-ted-mu-hrozi-10-let-arestu