Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mozaika přináší radost “Krabicemi od bot”

Více než dvě stovky vánočních dárků převzala v Novém Jičíně Charita v rámci akce Krabice od bot. Sběrným místem této celorepublikové sbírky bylo zdejší Rodinné centrum Mozaika. Lidé sem přinášeli balíčky, které potěší děti z azylových domů.

Tyto balíčky už za pár dní udělají radost dětem z Nového Jičína, které většinou s žádným vánočním překvapením ani nepočítají.

“I v Novém Jičíně a v celé České republice jsou děti, které dárky nemají. Proto jsme se rozhodli udělat společně s rodinami z Nového Jičína a širokého okolí dětem hezčí vánoce s tím, že jsem se zapojili do projektu Krabice od bot,” sdělila Zuzana Rosová, Rodinné centrum Mozaika, Nový Jičín.

Mozaika se spojila s Charitou, která v Novém Jičíně provozuje azylový dům, a vznikl anonymní nicméně v něčem i konkrétní seznam dětí.

Krabic se nakonec sešlo tolik, že se dárků dočká daleko více potřebných dětí, nejen těch 30 z novojičínského azylového domu.

“Sešlo se nám krásných 262 dárků a je to vlastně pro děti od 0 do 17 let,” upřesnila Zuzana Rosová.

“Popravdě řečeno, jsme překvapeni, jaké je to množství dárečků. Díky tomu množství zřejmě oslovíme i ostatní azylové domy, se kterými spolupracujeme, aby žádný dárek nepřišel vniveč,” reagoval Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín.

“Krabice od bot” by tak mohly putovat ještě i k dětem, jejichž rodiny využívají i jiné sociální služby.

Tady v azylovém domě se balíčky dostanou k jejich příjemcům přímo na Štědrý den.

Kromě toho se dětem a rodinám bez domova snaží na Vánoce udělat radost i zdejší farníci, kteří pro ně ve spolupráci s Charitou přinášejí dárky přímo do kostela Nanebevzetí Panny Marie.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy