Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horolezci soutěžili uprostřed NJ sídliště

Na území Nového Jičína není žádný přírodní skalní masív vhodný pro horolezecký sport, přesto se zde konala lezecká soutěž. Zdejší oddíl má k dispozici umělou stěnu, která vyrostla uprostřed sídliště. Teď tu změřili síly lezci ze širokého okolí.

Lezecká soutěž přilákala na umělou stěnu, která se nachází v bývalém výměníku uprostřed novojičínského sídliště, desítky sportovců. Boulderová stěna je tu vysoká 4 a dlouhá 30 metrů. Je na ni 900 chytů.

“Je to velice obtížná soutěž, je to omezené co se týče chytů a v stupů a je to také o té vytrvalosti a odvaze pustit se do toho lezení,” uvedl Gerhard Kapusta, předseda Horolezeckého oddílu Nový Jičín.

Lezci absolvovali tuto soutěž bez jištění. Připraveno bylo 10 cest.

“Snažili jsem se postavit cesty, aby byly technické i silové. Je to cílené tak, aby si zalezli v podstatě všichni, a zároveň, aby to účastníky roztřídilo podle výkonnosti,” vysvětlil Michal Burda, autor soutěžních cest.

“Když to odstupňuji, tak nejlehčí je zde šestý stupeň obtížnosti, a nejtěžší je desátý,” dodal předseda oddílu.

Mezi zkušenými lezci se neztratili ani nejmladší vyznavači tohoto sportu, nejnižší věková hranice tu byla 11 let.

“Taťka mě zkoušel dávat na stěnu, jak jsem byla malá a mě to začalo bavit,” zavzpomínala nejmladší účastnice. “Já jsem začala chodit do kroužku, potom mě to nějak chytlo a lezu až do teď,” pousmála se další mladá lezkyně.

Popularita lezectví stále stoupá. Už také proto, že kromě rozproudění adrenalinu je ideální i pro rozvoj všech svalových skupin těla.

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail