Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pěvecká soutěž v NJ zvedla dětem sebevědomí

Pěvecké soutěže jsou populární při hledání nových talentů, mohou ale také zvednout sebevědomí. Třeba i dětem se zdravotním postižením, které navštěvují praktickou školu v Novém Jičíně. Před plným hledištěm diváků zpívaly písničky svých oblíbených interpretů.

Odvahu vyzkoušet pěveckou soutěž našlo deset dětí, většinou žáků novojičínského odborného učiliště a praktické školy, kteří se potýkají s lehčím a středním mentálním postižením.

“Myslím si, že se toho zhostili úplně bezvadně, někteří měli velkou trému, ale někteří, byť na pódiu stáli poprvé, tak vypadali, jako by na tom pódiu vyrostli,” uvedla Dagmar Pospěchová, učitelka OU a PrŠ Nový Jičín.

Soutěžící sázeli zejména na populární interprety, s nácvikem písniček jim pomáhali jejich asistenti a učitelé.

“Vybrala jsem si písničku od skupiny Holky pro mámu, protože mámu mám ráda,” svěřila se Alice Obrátilová, účastnice soutěže. “Je to moje oblíbená písnička od Ewy Farne,” prozradila Sabina Pohořelská.

Také vítěz si vybral hitovku a se členem své oblíbené kapely si na pódiu i zazpíval.

“Mám tu písničku strašně moc rád hned od toho, jak ji natočili. Jsem rád, že ta písnička je,” svěřil se Filip Černoch, vítěz pěvecké soutěže.

“Je to super, že si vybral naši písničku a že se mu líbí. Mám pro něj připravenou fotku s podpisy kapely,” pousmál se Michal Stulík, člen poroty, kapela MIRAI.

“Je to neskutečné, jakou mají odvahu, jaký mají elán, jak do toho vkládají srdce,” reagovala Daniela Susíková, předseda poroty, odbor sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín.

“Jenom se mi potvrzuje, že ať jsou lidé zdraví nebo s nějakým menším nebo větším postižením, že muzika je neskutečným způsobem dokáže proměnit,” dodal Josef Zajíček, člen poroty, sbormistr pěveckého sboru Ondrášek.

Filip Černoch sklízel vavříny jak u poroty, tak i u publika, které pro něj hlasovalo v divácké soutěži.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail