Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pomoc hasičů na Novojičínsku byla potřeba v 1766 případech

Hasiči novojičínského územního odboru zveřejnili statistiky za loňský rok. Kromě čísel připomněli také nejzávažnější události. Jednou z nich byl požár komplexu hal v Kopřivnici nebo oheň, který zachvátil návěs s několika osobními automobily.

Pomoc novojičínských hasičů byla v loňském roce potřeba u celkem 1 766 mimořádných událostí. Z tohoto počtu bylo198 požárů, ve 258 případech jednotky vyjížděly k dopravní nehodě a necelá stovka situací byly likvidace úniku nebezpečných látek.

“Tradičně, jako v minulých letech, největší počet zásahů, představují zásahy technického typu. V tom uplynulém roce to bylo takřka 1 100 mimořádných událostí. A 106 výjezdů jednotek bylo nakonec vyhodnoceno jako planý poplach,” doplnil čísla Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín.

Největším zásahem byl hned z kraje roku 2017 požár komplexu výrobních hal v Kopřivnici.

“Kde zasahovalo 35 jednotek požární ochrany, zásah se obešel bez zranění. Škody byly vyčísleny na více než 82 milionů korun, uchráněné hodnoty byly zhruba 40 milionů korun. Příčina byla stanovena Technickým ústavem požární ochrany v Praze na technickou závadu na elektroinstalaci v unimobuňce, která byla vestavěna v jedné z výrobních hal,” popsal událost Petr Adamus.

Dalším složitějším zákrokem byl v říjnu požár v ubytovně ve Studénce, kde byly zraněny 3 osoby. Sedm lidí hasiči vyvedli ven. Proč hořet začalo vyšetřovatelé ještě zjišťují.

A další případ, který mají hasiči v čerstvé paměti, se stal v listopadu.

“Zasahoval čtyři jednotky na dálnici ve Velkých Albrechticích u požáru návěsu s naloženými osobními automobily. Škoda byla stanovena na tři 3 miliony 600 tisíc korun, uchráněné hodnoty potom na 3 miliony a zásah se obešel bez zranění,” uvedl ředitel novojičínských hasičů.

Statistiky hasičů už teď začaly plnit i dramatické události prvních dnů nového roku. Minulý týden zasahovali u požáru rodinného domu v Odrách, hořet začalo pravděpodobně v souvislosti s topením. O dva dny později pohltil oheň hospodářskou budovu v Bravanticích. Zde zemřel jeden člověk. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy