Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci praktické školy soutěžili v DOREMI

Pěvecké soutěže jsou populární při hledání nových talentů, mohou ale také zvednout sebevědomí. Třeba i dětem se zdravotním postižením, které navštěvují praktickou školu v Novém Jičíně. Před plným hledištěm diváků zpívaly písničky svých oblíbených interpretů.

Odvahu vyzkoušet pěveckou soutěž našlo deset dětí, většinou žáků odborného učiliště a praktické školy, kteří se potýkají s lehčím a středním mentálním postižením.

“Myslím si, že se toho zhostili úplně bezvadně, někteří měli velkou trému, ale někteří, byť na pódiu stáli poprvé, tak vypadali, jako by na tom pódiu vyrostli,” uvedla Dagmar Pospěchová, učitelka OU a PrŠ Nový Jičín.

Soutěžící sázeli zejména na populární interprety, s nácvikem písniček jim pomáhali jejich asistenti a učitelé.

“Vybrala jsem si písničku od skupiny Holky pro mámu, protože mámu mám ráda a je to pro ni překvapení, měla narozeniny,” svěřila se Alice Obrátilová, účastnice soutěže. “Je to moje oblíbená písnička od Ewy Farne,” prozradila Sabina Pohořelská, účastnice soutěže.

Porota soutěže se s obtížností své úlohy vypořádala po svém. Za výjimečné výkony ocenila všechny účastníky a určila dvě třetí i dvě druhá místa.

“Bylo souznění porotců u všech interpretů, takže jsme se nepouštěli ani do horké diskuze a bylo to nečekaně jednoduché,” potvrdil Michal Podžorný, člen poroty, ředitel SVČ Fokus.

“Je to pěvecká soutěž, takže já jsem hlavně posuzoval zpěv, ale pak jsem zjistil, že je potřeba hodnotit všechno, takže se tam musela porovnávat spousta věcí,” přidal se Michal Stulík, člen poroty, kapela MIRAI.

Bez komplikací se porotci shodli také na 1. místě. Rovněž vítěz si vybral hitovku a se členem své oblíbené kapely si ji na pódiu i zazpíval.

“Mám tu písničku strašně moc rád hned od toho, jak ji natočili. Jsem rád, že ta písnička je,” svěřil se Filip Černoch, vítěz pěvecké soutěže.

“Je to super, že si vybral naši písničku a že se mu líbí. Mám pro něj připravenou fotku s podpisy kapely,” pousmál se Michal Stulík, kapela MIRAI.

“Já vždy s úžasem, obdivem a velkou pokorou sleduji výkony účinkujících. Je to neskutečné, jakou mají odvahu, jaký mají elán, jak do toho vkládají srdce,” reagovala Daniela Susíková, předseda poroty, odbor sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín.

“Jenom se mi potvrzuje, že ať jsou lidé zdraví nebo s nějakým menším nebo větším postižením, že muzika je neskutečným způsobem dokáže proměnit. Tak se mi jen potvrzuje, jaká je síla hudba a jsem moc rád za tu zkušenost,” dodal Josef Zajíček, člen poroty, sbormistr pěveckého sboru Ondrášek.

Filip Černoch sklízel vavříny jak u poroty, tak i u publika. Ve čtvrtém ročníku této pěvecké soutěže praktické školy a odborného učiliště se nakonec stal i vítězem hlasování diváků. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy