Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Skákání přes švihadlo je v NJ velkým fenoménem

Novojičínský klub Between je držitelem několika titulů mistrů České republiky ve sportovním skákání přes švihadlo. Během uplynulého víkendu si na domácí půdu pozval konkurenty z moravských týmů a také ze Slovenska, aby změřili síly na Blecha cupu.

Rope skippinig je volnočasová disciplín, ze které se vyvinul soutěžní sport. V Novém Jičíně funguje švihadlový klub Between ve Středisku volného času Fokus pět let. Jednou za rok si pozve své konkurenty na soutěže na Blecha cup, kde změří síly v mnoha disciplínách.

“V jednotlivcích soutěží každý sám za sebe a třeba v dlouhém lanu, tam může být až dvacet účastníků. Ve freestylu skáčou na hudbu a potom ještě máme třeba výdrž - maraton na tři minuty, což je opravdu náročná disciplína,” uvedla Dana Dokládalová, trenérka Týmu Beetwen, SVČ Fokus Nový Jičín.

“Nejraději mám dvojšvihy a už jsem tam vyhrála i pohár,” pochlubila se členka Between.

“Daří se mi v panenkách,” prozradila další sportovkyně. “Letos poprvé budu zkoušet freestyl ve dvojicích,” dodal skákající chlapec.

Podpořit domácí tým se rozhodl také ředitel Fokusu, ovšem po pouhém dvoudenním tréninku.

“Na trénink nebylo moc času, přiznám se, že jsem skákal celou noc a dneska to byla vidět. Únava a nervozita si vybrala svou daň,” přiznal Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín.

Skokani z týmu Between jsou držiteli titulů Mistrů České republiky v několika disciplinách a kategoriích.

“Třeba dlouhé lano, kde opravdu skáče i dvacet dětí, to je naše doména, to si vždycky musíme obhájit,” pousmála se Dana Dokládalová.

Na další ročník Blecha cupu přislíbila účast mistryně světa v přeskocích přes švihadlo členka světoznámého Cirque du Soleil Adrienn Banhegyi.

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail