Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci v NJ reagovali na téměř 4 700 podnětů

Městská policie v Novém Jičíně přijala v roce 2017 téměř o dvě stovky oznámení od občanů více než v roce předcházejícím. Většinou lidé volali nebo psali na facebook k vůli přestupkům v dopravě a rušení veřejného pořádku.

4 680 volání nebo upozornění na facebooku - to je počet případů, na které v loňském roce upozornili městské strážníky v Novém Jičíně zdejší občané.

“Nejčastější oznámení v loňském roce byly ty, že někdo někde špatně parkoval, většinou to bylo před přechodem pro chodce, v křižovatkách, porušování dopravních značek jako zákaz stání a zákaz zastavení,” informovala Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

Dále se lidé na strážníky obraceli s tím, že někde po městě volně pobíhají psi a nebo upozorňovali na rušení veřejného pořádku.

“Tím, jak se zvyšuje počet oznámení k nám na městskou policii, tak cítím, že to je tím, že mámě větší důvěru občanů a že jim dokážeme pomáhat,” uvedl Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.

“V loňském roce se nám také podařilo předat nějaká oznámení Policii ČR, bylo to třicet tři případů, a s tímto jsme také předávali dvacet pět možných pachatelů těchto trestných činů,” podotkla novojičínská tisková mluvčí.

Užitečným pomocníkem strážníků je kamerový systém, který by chtěli modernizovat.

“Hardware, který to všechno obsluhuje, už není v nejlepší kondici, takže jsme se rozhodli požádat o grant z ministerstva vnitra,” doplnil Klein.

Vytipovány mají strážníci také dvě další problematické lokality, kde by měly být umístěny nové kamery.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail