Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fotbalisté se na umělé trávě připravují na jaro

Divizní fotbalisté zahájili přípravu na jarní část soutěže. K devíti utkáním na domácí umělé trávě vyzvali celky různé úrovně, například druholigové Vítkovice nebo lídra krajského přeboru Heřmanice.

Zápas, ze kterého jsou naše záběry, proběhl koncem ledna a soupeřem novojičínských v něm byl lídr krajského přeboru Heřmanice.

“Byl to záměr, že jsme po dohodě s trenérem naplánovali devět utkání tak, abychom měli soupeře od té druhé a třetí ligy, přes krajský přebor až po naši divizi. Generálka pak bude10. března s Polankou,” uvedl Alois Holub, manažer FK Nový Jičín.

“Především jde o tu fázi útočnou, na podzim jsme dávali velmi málo branek a to mělo samozřejmě vliv na výsledek, takže především bychom chtěli zlepšit tu fázi útočnou,” míní Pavel Hajný, trenér FK Nový Jičín.

Asi nejtěžšího soupeře v rámci přípravy už má Nový Jičín za sebou. Byly to druholigové Vítkovice, kterým po vydařeném prvním poločase domácí podlehli 0:2.

“Herně se ten zápas velice podařil, bylo to pro nás velká zkouška. Samozřejmě my jsme měli za sebou sedm tréninků, soupeř odhadem asi sedmnáct. Kluci, aby nedostali pětku, tak museli bojovat. A také jsme byli rádi za dobrou diváckou kulisu, která na zápas přišla, a bylo to celkem důstojné utkání,” sdělil manažer klubu.

Také s Heřmanicemi nakonec Novojičínští prohráli 2:3, nicméně jak podotkl manažer klubu, nešlo ani tak o výsledek jako o to, pustit do hry všech 18 hráčů ze soupisky, kteří byli pro utkání k dispozici.

Zbývající přípravná utkání jsou naplánována na soboty, nejbližší je 10. února, kdy domácí vyzvou Bystřici pod Hostýnem, poslední pak 10. března proti Polance. Začátky jsou vždy v 10:15 hodin. Do ostré sezony vstoupí fotbalisté 18. března v Opavě. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy