Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dopoledne na gymnáziu provázely výbuchy

Co dokáže vodík, jak s pomocí pomeranče vytvořit elektřinu a další zajímavosti a pokusy připravilo pro žáky základních škol zdejší gymnázium. Přírodními vědami se na projektovém dopoledni bavilo na 120 deváťáků.

Poznat sílu a výbušnost vodíku mohli na vlastní oči a uši žáci základních škol, kteří zavítali na Dopoledne s přírodními vědami pořádané novojičínským gymnáziem. Během krátkých přednášek zabrousili do několika oblastí enviromentálního vzdělávání.

“Máme celou řadu témat, od témat, které se týkají problematiky rakoviny tlustého střeva, témata sinic, jejich případné nebezpečí či možné výhody, dále ukazujeme budoucnost vodíku, umělé inteligence, elektrické energie, dalších zdrojů, prostě typická témata,která souvisí s naší budoucností a mladá generace by o nich měla vědět,” uvedl Patrik Kočí, zástupce ředitele Gymnázium Nový Jičín.

Přednášky byly doprovázeny různými experimenty. Žáci si mohli například vyrobit baterii z ovoce nebo brambor.

“Super to bylo všechno zatím, vše bylo zajímavě udělané,” pochvalovala si přednášky jedna z žákyň základní školy. “Jsem rád, že jsme mohli použít mikroskopy a podívat se na ty sinice,” přidal se spolužák. “Ještě toho bude určitě hodně, co tu můžeme prozkoumat. Učitelé jsou tu fajn,” podotkl další deváťák. “Zaujala mě hlavně ta sopka, co jsme si mohli udělat,” dodal jeho kamarád.

“Velice příjemně nás překvapilo, že základní školy nám poslaly 120 žáků. Je to i pro nás velká výzva, abychom podobné akce chystali i v následujících letech, a to především v rámci Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání Nového Jičína,” podotkl zástupce ředitele gymnázia.

Podobný projektový den proběhl na gymnáziu tento týden ještě jeden, tentokrát byl zaměřen na humanitní vědy. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy