Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Myslivecké zkoušky skládalo 25 adeptů

V Žerotínském zámku proběhly závěrečné myslivecké zkoušky uchazečů o lovecký lístek. Adepti museli projít sedmi předměty. Prokazovali své znalosti například v zoologii nebo právních předpisech.

Zkoušky z myslivosti se konají jednou ročně a jsou podmínkou toho, aby zájemce získal lovecký lístek. Jedině pak může vykonávat právo myslivosti na území České republiky. U okresního mysliveckého svazu v Novém Jičíně je teď skládalo 25 uchazečů, mezi nimi 7 žen.

“Zkoušku skládají ze sedmi předmětů, namátkově jsou to právní předpisy, kynologie, zoologie, péče o zvěř, střelectví,” uvedl Ladislav Raffai, předseda Okresního mysliveckého spolku v Novém Jičíně.

“Motivovala mě k tomu ta rodina, u nás všichni chodí v zeleném a je to takové spjaté s přírodou,” vyjádřila se Jana Marková, uchazečka o lovecký lístek.

“Já jsem v myslivosti vyrůstal, byl jsem vedený k tomu, abych tady dneska stál a pokusil se úspěšně vykonat tu zkoušku,” podotkl Lukáš Demel, uchazeč o lovecký lístek.

Uchazeči o lovecký lístek musí být starší 15ti let. Ke zkouškám se mohou přihlásit po roční praxi a tříměsíčním přípravném kurzu.

“Je to právě proto rok, protože zákon o myslivosti hovoří o tom, že musí mít dostatečnou praxi, takže adepti jdou přímo k uživatelům honiteb, kde provádějí roční mysliveckou praxi,” doplnil Jiří Schindler, předseda zkušebního senátu.

“Bez patřičného vzdělání ten myslivec nemůže do honitby. Musí složit všechny zkoušky, mít zbrojní průkaz a no a pak je to hlavně o péči o zvěři. Ten lov samotný to je jen to vyvrcholení té jeho práce,” uzavřel předseda okresního mysliveckého spolku.

Novojičínská myslivecká organizace má téměř 800 členů. Spravuje honitby v lokalitách pěti měst bývalého okresu, tedy Nový Jičín, Bílovec, Odry, Kopřivnice a Frenštát pod Radhoštěm. Pro veřejnost pořádá chovatelské přehlídky a kynologické akce pro děti soutěž Zlatá srnčí trofej.  

Nahlásit chybu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail