Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci z Nového Jičína spolupracují s 11 obcemi

Strážníci městských policií mohou zasahovat také v jiných obcích než ve svých domovských. Umožňuje jim to uzavření veřejnoprávní smlouvy. Například ti z Nového Jičína mají navázanou spolupráci s 11 obecními úřady.

Novojičínští strážníci plní prioritně své úkoly na území města, které je jejich zřizovatelem. Nicméně není výjimkou, že zajíždějí pomáhat také do okolních obcí, a to na základě veřejnoprávních smluv. Těchto dohod mají uzavřeno celkem 11.

“Deset z toho je vyloženě specifikováno na odchyt toulavých psů. Jendu máme uzavřenou s obcí Šenov u Nového Jičína, kde máme plnohodnotnou veřejnoprávní smlouvu na všechny činnosti a oprávnění, které mohou strážníci vykonávat,” uvedl Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.

“Vždy, když potřebujeme zajisti některé akce, tak si domluvím s velitelem městské policie, kolik strážníků, na jakou dobu, kdy a kde budou a díky tomu ty akce jsou zabezpečeny lépe a fungují tak, jak mají,” potvrdil Karel Třetina (ČSSD), starosta Šenova u Nového Jičína.

Novojičínští strážníci tak v Šenově například pomáhali při zajišťování veřejného pořádku na obecní slavnosti Škrpál, rozsvěcení vánočního stromu a na dalších událostech, kde lze očekávat větší srocení lidí.

“Týká se to několika akcí za rok, takže bych řekl, že do pěti akcí ročně,” upřesnil šenovský starosta.

Strážníci už také v sousedním Šenově řešili například problémy v dopravě.

“Když došlo k úpravě dopravního značení na Malé straně, tak jsme tam byli zkontrolovat dvakrát rychlost i to, zda řidiči dodržují přednost zprava a podobně,” dodal velitel ředitel novojičínských strážníků.

Šenovský starosta si spolupráci pochvaluje. Obci, která nemá akutní potřebu zřídit vlastní policii, šetří finanční prostředky. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy