Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mezinárodní den žen je stále populární

Mezinárodní den žen je mezi lidmi stále populární. Koupit květinu své manželce nebo partnerce se dnes chystá řada mužů. Svátek tak postupně přestává mít propagandistickou nálepku socialistického režimu

Někteří muži jen narychlo kupovali růži nebo jarní tulipány, jiní pečlivě vybírali, jakou květinou by své drahé polovičce udělali na Mezinárodní den žen radost.

“Mám ji tady, krásnou anturii, protože si to zaslouží. My ten svátek, Mezinárodní den žen, slavíme v podstatě nepřetržitě,” uvedl Jaroslav Kotas.

Jaroslav Kotas je v Novém Jičíně předsedou místní organizace Svazu tělesně postižených. Většina členů jsou ženy a proto pro ně oslavy MDŽ připravují pravidelně.

“My jsme v podstatě včera přáli ženám, dávali jsme jim květinu a nějaká kultura u toho byla, takže tak jsme si naše členky uctili,” sdělil Jaroslav Kotas, předseda Svazu tělesně postižených, MO Nový Jičín.

A zájem lidé o tento svátek pociťují i v prodejnách květin.

“Na MDŽ chodí hodně lidí, už se to zase vrátilo zpátky,” míní vedoucí prodejny Květinářství Darka, Nový Jičín.

“Mám gerbery, tulipány a teď jsem dostala tuhle krásu,” ukázal na květinu naaranžovanou v košíku starší žena. “Na MDŽ určitě moje žena může čekat nějakou kytičku,” svěřil se kolemjdoucí muž. “Od té doby, co jsem matka, slavíme Svátek matek,” reagovala mladá žena. “My to neslavíme,” uzavřela anketu další žena.

“Oficiálně radnice kytičky dávat nebude ani to nějak slavit, nicméně na radnici je mnoho galantních mužů, a já věřím, že se většina zaměstnankyň kytičky dočká,” řekl Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Mezinárodní den žen je svátek stanovený Organizací spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen v roce 1908.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy



MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail