Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínská škola zavedla do výuky 3D tisk

Zavádění moderních technologií do výuky je velkým trendem poslední doby. Jedna z novojičínských základních škol začala jako novinku využívat 3D tisk. Tato metoda se prolíná do informatiky, fyziky a pracovních činností.

Podpořit nové technologie, to byl jeden z cílů, který si dal při nástupu do funkce ředitel novojičínských základních škol Jubilejní a Dlouhá. Školy teď pořídily 3D tiskárnu a její využití se postupně prolíná do výuky.

“Jedná se o novou technologii, která postupně proniká do jednotlivých odvětví života. Chtěli bychom s tímto způsobem práce seznámit i žáky na základní škole, a to již od pátého ročníku v předmětu informatika a dále pak v předmětu pracovní činnosti,” uvedl LADISLAV GRÓF, ředitel ZŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín.

“Je to určitě zajímavé, tiskli jsme například přívěsky na den otevřených dveří a píšťalky,” sdělila nám jedna z žákyň deváté třídy. “Je to dobré, myslel jsem, že to bude těžší v tom 3D tisku, ale je to celkem lehký program, takže každý v tom umí modelovat,” přidal se spolužák.

Žáci zkoušejí vytvářet návrhy 3D modelů na internetu, v aplikacích, které jsou dostupné zdarma.

“Ještě musím zjistit, jak posunout ta kolečka. Jinak toto je můj návrh 3D modelu,” ukázal nám svou práci další školák.

Kromě jednoduchých záložek do knih tu tisknou i modely písmen pro prvňáky a nebo i složitější pomůcku třeba do fyziky.

“Vidíte jednoduchý model motoru, který jsme vytiskli. Žáci si mohou názorně představit pohyb pístů ve válcích,” popsal 3D tisk Ladislav Gróf.

Zajímavostí je také to, že tu k 3D tisku používají ekologický materiál. Jedná se o biologicky rozložitelnou hmotu na bázi kukuřičného škrobu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy