Po Novém Jičíně jezdí baby a senior taxi

V Novém Jičíně začalo jezdit baby a senior taxi. První dny fungování potvrzují, že lidé mají zájem zejména o cesty k lékaři. Tato nová služba navíc navazuje na trend města podporovat ekologii - provozována je elektroautomobilem.

Reklama

Ekologický a tichý, takový je automobil, kterým Nový Jičín provozuje baby a senior taxi. Zhruba za měsíc k němu přibude ještě jeden vůz. Novou službu ve městě zajišťují technické služby.

“Rozjíždí se to samozřejmě postupně, první den byly dvě objednávky, dnešní den je jich pět,” sdělil Václav Bukovský, ředitel Technických služeb.

Baby a senior taxi má usnadnit život starším lidem nad 65 let, osobám se zdravotním postižením a rodičům malých dětí. Novojičínská radnice se při jejím zavádění inspirovala v okolí.

“Bude to fungovat hlavně do zdravotnických zařízení, to znamená nemocnice a ordinace, ale u seniorů jsem to rozšířili i na úřady, okresní správu sociálního zabezpečení, úřad práce a hřbitovy,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

K využívání nové služby se zatím zaregistrovalo 74 zájemců, valnou většinou senioři, a také dvě maminky na mateřské dovolené.

“Teď jsem právě prodělali takovou menší nemoc, zrovna jsem neměla auto, protože mi nejelo, takže služba by se mi hodila,” podotkla Nela Hodslavská, uživatelka služby.

Cestu ekologickým taxíkem je potřeba si dopředu objednat. Jedna jízda stojí 20 korun. Na pokrytí služby má město v rozpočtu proletošní rok nachystán 1 milion 400 tisíc korun.
Horká kaše 2018 s PŘEKVAPENÍM!

18.08. 20:00 - 19.08. 3:00
Nový Jičín, Na Skalkách

Barokní hudba na zámku v Kuníně

21.08. 19:00 - 19.08. 20:54
Nový Jičín, Zámek Kunín

MPM -QUALITY v.o.s.
Nový Jičín
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Ing. Petr Richtar
Nový Jičín
od 18 000 Kč

Detail

IMCoPharma a.s.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu