Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Martin Klein porazil svůj handicap, nazpíval CD

Martin Klein je absolventem novojičínského Odborného učiliště a Praktické školy. Trpí poruchou autistického spektra. Současně je ale velmi talentovaný zpěvák. I přes svůj handicap vydal cédéčko oblíbených písniček.

Martin Klein žije ve svém vlastním světě - je to autista. V okamžiku, kdy se postaví na pódium a začne zpívat, je ale dokonalý. Vydal teď vlastní CD s písničkami svých oblíbených interpretů. Křest proběhl na koncertě v kostele sv. Josefa ve Fulneku, který pořádala tamní Základní škola Jana Amose Komenského.

”Koncert byl moc pěkný, moc se mi to líbilo. Děti ráje, Non stop, Chtěl bych žít, Zůstaň tu se mnou od Kryštofů,” popsal své zážitky a vyjmenoval oblíbené skladby Martin Klein, zpěvák.

Šestadvacetiletý Martin absolvoval Odborné učiliště a Praktickou školu, obor zahradnické práce. Jeho talentu si všimla právě zdejší učitelka estetické výchovy.

“Pustila jsem písničku Zahrada ticha, který má docela složitý nástup, co se týká zpěvu, a Martin mi říká, tady tu písničku znám, tu jsem zpíval s panem učitelem na základní škole. Tak jsem řekla, zkus to zazpívat. A Martin nastoupil přesně tam, kde měl nastoupit a začal zpívat s já jsem zjistila, že má obrovský talent,” vzpomínala Dagmar Pospěchová, učitelka OU a PrŠ Nový Jičín.

Martin Klein má za sebou několik výrazných úspěchů. Zvítězil v celostátním kole soutěže Začarovaná písnička v Opavě. Ve finále přehlídky handicapovaných zpěváků v Olomouci získal cenu za nejlepší interpretaci písně.

Teď písničky, které má rád, vydal na CD. Práce v nahrávacím studiu zabrala více než 30 hodin. I to byla pro Martina velká zátěžová zkouška.

“To byl úplně jiný prostor, úplně jiný zvuk, zpíval se sluchátky. Ale nakonec to zvládl, byli jsme v tom studiu šestkrát a natočili jsme 19 písniček,” dodala Dagmar Pospěchová.

Martin nám pak prozradil i se kterým zpěvákem už se osobně setkal a se kterým by si i rád zazpíval:

“S Michalem Davidem,” pousmál se.

V nejbližší době by rád vyrazil také na koncert skupiny Mirai. Kromě zpěvu se rád věnuje i sportu a má i další koníčky.

“Strašně rád maluji, zpívám, chodím na procházky, pomáhám, zpívám hodně venku při práci,” dodal Martin Klein.

CD s prostým názvem Martin vyšlo v nákladu asi 200 kusů. Všechny už jsou rozebrané.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy