Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičíňáci zažijí mistrovství světa

Nový Jičín se stane dějištěm mistrovství světa. Své síly zde změří nejlepší in-line hokejisté veteráni. Chybět nebudou ani hokejové velmoci jako jsou Kanada a Spojené státy.

Zimní stadion bude od 14. do 19. května místem konání mistrovství světa v in-line hokeji hráčů nad 45 let. Pořadatelem je zdejší klub in-line hokeje, jehož A tým se pohybuje v extralize a prošli jím také úspěšní reprezentanti.

“Nás oslovil Český svaz in-line hokeje někdy v loňském roce v listopadu. Bylo to asi na základě toho, že dlouhodobě máme velmi dobré výsledky, zároveň je obesně známo, že in-line hokej je tady podporován ze strany města i ze strany diváků,” uvedl Zbyněk Kubičík, IHC Nový Jičín, pořadatel akce.

Spolupořadateli mistrovského turnaje jsou pak také hokejový klub a město.

“Já si nevybavuji, když se podívám do minulosti, že by tu nějaké mistrovství světa bylo. Ale teď tu bude. My jsme schvalovali na radě 50 tisíc korun na propagaci, protože to je velká událost,” sdělil Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Mistrovství světa se zúčastní týmy z deseti zemí, včetně domácích. Češi se v tomto sportu pohybují na špici, obhajovat budou loňský bronz.

“Bude tady to nejlepší, co může být. Amerika s Kanadou, samozřejmě domácí tým se sousedy ze Slovenska. Špička in linu jsou Itálie s Francií, dále to doplňuje Velká Británie, Nový Zéland a Německo,” vyjmenoval účastníky pořadatel akce.

Herní termíny pro český tým se v pracovní dny podařilo dojednat v odpoledních časech, včetně závěrečných bojů o medaile, tak, aby byla divácká kulisa co největší.

“Budu velmi rád, když si diváci najdou tu cestu. Když bude vidět divácký zájem , tak se nemusí jednat o poslední akci, kterou tady uspořádáme. Protože si myslím, že mistrovství světa je něco speciálního, ať je to v jakékoliv kategorii,” dodal Zbyněk Kubičík.

Podrobné informace o průběhu světového šampionátu jsou zveřejněny na webu, který uvádíme v titulku. Mezinárodní sportovní svátek zahájí slavnostní ceremoniál v pondělí 14. května v 18 hodin. Finále je na programu v sobotu 19. května od 16:30. Vstup na všechny zápasy volný.

www.mwc2018.eu

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail