Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínská radnice nabízí studentům letní brigády

Novojičínská radnice nabízí studentům letní brigády. V rámci akce Zelené město mohou pracovat ve veřejné zeleni, natírat lavičky nebo umývat kontejnery.

Letní brigády v rámci akce Zelené město nabídnou v Novém Jičíně možnost přivýdělku 57 studentům. Probíhat budou od konce června do srpna.

“Město na tuto akci vyčlenilo ve svém rozpočtu 150 tisíc korun. Studenti si mohou vydělat 80 korun na hodinu,” informovala Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

Brigádníky čeká především úprava veřejných prostranství, budou čistit chodníky, plet záhony, hrabat trávu, natírat lavičky, ploty a zábradlí, sbírat odpadky nebo umývat kontejnery.

V současné době, kdy přímo v Novém Jičíně klesla nezaměstnanost pod 3 procenta, není o nabídku brigád nouze. Sezónní pracovníky hledají obchody i restaurace. Mladí lidé mají z čeho vybírat.

“Určitě není těžké sehnat brigádu, málo vrstevníků chce pracovat,” uvedla Gabriela Rumlová, studentka střední školy. “Scháněla jsem si jednou brigádu, byla jsem na hotelu,” sdělila Michaela Znamenáčková, studentka střední školy. “Momentálně jsem tři roky pracovala v restauraci v Novém Jičíně na náměstí, kde jsem pomáhala za barem,” přidala se Sarah Kulísková, studentka střední školy.

Také akce Zelené město každoročně eviduje velký zájem studentů, počet přihlášených bývá až dvojnásobný. Brigádníci jsou proto z doručených přihlášek losováni.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy