Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínské léto nabídne kulturu i sport

Ve druhé polovině května vypukne oficiálně Novojičínské kulturní léto. Program rozložený na čtyři měsíce nabídne koncerty a také sportovní aktivity.

Zatím jsou ještě hlavním dějištěm akcí pořádaných městským kulturním střediskem vnitřní prostory klubu Galerka. Tam se mohou zájemci v květnu těšit na pražsko-kopřivnickou kapelu Cold Cold Nights nebo místní formaci Quattro Buggy. 1. červen se ještě naposledy v této sezoně otevře Jazz klub.

“Bude to zpěvačka z Manchesteru Kyla Brox. Bude to nádherný závěr Jazzových večerů a mohu jej opravdu doporučit,” prozradil Jiří Macíček, dramaturg MKS Nový Jičín.

O den později, 2. června, bude Galeka hostit závěrečný Open mic, na který se stále mohou hlásit zájemci o vystoupení. Pak už se programy přesunou po širé nebe.

Novojičínské kulturní léto ale de facto začalo už 18. května sportovní akcí - večerní vyjížďkou ulicemi města na bruslích. A právě pohybové aktivity jsou hlavní doménou Střediska Volného času Fokus.

“Další velkou akcí je Pohár starosti 1. června, je to velký souboj zdejších základních škol ve sportovních disciplinách. 6. června proběhne na náměstí Den bez úrazů. Pomocí her ukážeme dětem, jak poskytnout první pomoc a jak zamezit rizika úraz. Na akci se podílí také složky záchranného systému,” uvedla Monika Vindišová, SVČ Fokus Nový Jičín.

Následně 8. června pořádá Fokus svou akademii v Beskydského divadla a o den později se na ploše Masarykova náměstí koná Sportfest s tradičním turnajem ve streetballu.

“ 15. června v areálu zahrady Nové slunce proběhne Přivítání léta tancem. Zájmový taneční kroužek zde bude mít takovou velkou besídku. Do tohoto kroužku chodí 160 tanečníků, kteří předvedou to, co se v průběhu roku naučili,” dodala Monika Vindišová.

Novinkou letošní nabídky je velká vodní bitva ve Smetanových sadech.

“Stačí se jen rozmyslet, jestli přijdete v roli piráta nebo námořníka. Podle toho si buď vezmete pruhované tričko nebo klobouk pirát a určitě si, za kterou stranu budete bojovat. Důležité je mít s sebou také vodní pistol, některé budeme půjčovat i na místě,” připomněla pracovnice Fokusu.

Kulturní programy pod otevřeným nebem pak zahání 16. června Divadelní dílna v Kamenném divadle na Skalkách.

“Poslední roky se ukázalo, že program je dobré zacílit pro děti. Proto začínáme už dopoledne, kdy budou pohádky, plus nějaké interaktivní vyžití a budou si moci opéct i špekáčky,” doplnil Jiří Macíček.

Tradiční závěrečnou akci na ukončení školního roku bude v centru města Vítání prázdnin. Součástí bude tentokrát také hromadné zpívání dětí z mateřských škol.

“Workshopy a různé interaktivní vyžití na ploše náměstí. Chybět nebudou doprovodné koncerty, o závěr se postará rapper Lipo,” uzavřel dramaturg kulturního střediska.

Podrobný program Novojičínského kulturního léta najdete na webu města, Fokusu a v nejbližší době také na plakátech. 

Nahlásit chybu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail