Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodí se první participativní rozpočet Nového Jičína

Po vzoru jiných měst mohou také občané Nového Jičína letos poprvé zasáhnout do investičních akcí města. V rámci tzv. participativního rozpočtu předložili radnici čtyři projekty. Ty se týkají především úpravy veřejných ploch.

Na vyhlášení premiérového participativního rozpočtu ve výší 200 tisíc korun zareagovala veřejnost v Novém Jičíně čtyřmi projekty. Podle prvotního hodnocení radnice jsou všechny realizovatelné. Hned dva z nich by měly zlepšit život lidem v místní části Straník.

“Jeden se týká zpevnění parkovací plochy u hřbitova a druhý s názvem Cvičí celý Straník se týká umístění cvičících prvků pro dospělé vedle dětského hřiště tak, aby mohla cvičit celá rodina,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Další návrh podporuje úpravu hřiště u školských zařízení na ulici Bohuslava Martinů. K propagaci pohybu směřuje i čtvrtý projekt, Make up Nový Jičín. Jedná se o umístění dotykového čidla, které by evidovalo počet lidí vystoupajících na zdejší kopec Svinec.

“Vzhledem k tomu, že ta celková částka na ty čtyři projekty přesahují 200 tisíc korun, tak nyní probíhá hlasování o těchto projektech, kde budou následně podpořeny tři projekty, případně dva, které se vejdou do těch 200 tisíc,” doplnil místostarosta.

“Na příští rok dáme ještě vyšší sumu do rozpočtu, protože se tento projekt uchytil a musím poděkovat občanům, že se o rozvoj města zajímají,” sdělil Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

O vítězných projektech, které radnice ještě v letošním roce realizuje, nyní mohou lidé hlasovat na webu města a také v Návštěvnickém centru.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy