Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičíňáci si atmosféru MS užívali

Mistrovství světa v inline hokeji veteránů konané v Novém Jičíně vyhrál tým České republiky. Atmosféru finálového zápasu si diváci užívali naplno. Závěrečný boj o zlato se Slovenskem nabídl drama až do samého konce.

Nový Jičín byl uplynulý týden dějištěm Mistrovství světa v inline hokeji veteránů nad 45 let.

Česká republika splnila očekávanou roli jednoho z favoritů a finálový zápas se Slovenskem proměnila ve zlato. Vyhrála 6:4.

“My jsme dvakrát v zápase vedli, Slováci vždycky dotáhli. V závěru jsem dali rozhodující gól a pak jsem to nějak umlátili. ten závěr byl na infarkt,” uvedl šťastná mistr světa Petr Hrachovina, brankář české reprezentace.

“Ke konci nám za stavu 5:4 chybělo trochu štěstí a mohlo to být 5:5 a mohli jsme jít do prodloužení. Ale Češi měli prodloužení, dali gól a vyhráli,” reagoval Bystro Ščepko, kapitán slovenské reprezentace.

“Je jedinečný zážitek, fantastická záležitost,” sdělil jeden z fanoušků na tribuně. “Líbí se mi to,” přidal se malý chlapec. “Mám na sobě sice kanadský dres, který jsem dostal od kanadského kapitána, ale fandím České republice,” vysvětlil další malý příznivec.

“Celou dobu po tom závěrečném hvizdu mám mrazení v zádech, byla tu úžasná atmosféra. Obrovská poklona patří fanouškům a organizátorům,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

“Scénář byl napsán jako by ideálně se zlatou tečkou pro nás. My jsme vyhrávali každý den tím, že nám tady chodilo dost diváků,” řekl Zbyněk Kubičík, předseda IHC Nový Jičín, pořadatel akce.

Novojičíňák Zbyněk Kubičík se pak mimořádně ve dvou zápasech českého týmu objevil na střídačce jako trenér.

“Byl to určitý záskok na dvě utkání. Hlavně u té Ameriky jsem do toho trénování musel nějak rychle vklouznout, s tím německem už to tak složité nebylo,” pousmál se předseda novojičínského inline hokeje.

Šampionát se dle organizátorů a také dle zástupců české asociace inline hokeje v Novém Jičíně povedl. Podobná akce by se tak do města mohla vrátit.

“Jestli se bavíme o nějakém návratu podobné akce tak si myslím, že tím, že představitelé asociace byli členy týmu veteránů, tak by byli sami proti sobě, kdyby se podobná akce tady nezopakovala,” sdělil Zbyněk Kubičík.

“Samozřejmě že my jsme zase byli nervózní, ať to všechno. Ale tím, že ty týmy byly každým dnem spokojenější, ať už to byla plocha nebo šatny, to je výhra pro nás. Sportovní úspěch byl pak příjemnou tečkou,” doplnil Milan Urban, manažer HK Nový Jičín, spoluorganizátor akce.

Pro ty fanoušky, kteří během mistrovství světa inline hokeji podlehli, máme na závěr pozvánku na extraligu inline hokeje. Tuto nejvyšší soutěž hraje Nový Jičín čtvrtým rokem a skvěle rozjetou má také letošní sezonu. Termíny zápasů jsou na webových stránkách klubu. 

Nahlásit chybu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail