Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínská krasobruslařka má zlato ze světové soutěže

Novojičínský oddíl krasobruslení získal na největších mezinárodních závodech pro kategorii adult zlatou medaili. V německém Oberstdorfu ji za svou jízdu vybojovala zdejší trenérka Božena Křižanová.

Krasobruslařka a trenérka novojičínského oddílu Božena Křižanová zazářila na nejprestižnější světové soutěži v kategorii adult, která se pod hlavičkou Mezinárodní bruslařské unie konala v Oberstdorfu. Získala zlatou medaili.

“Myšlenka padla v září, že když už tedy jsem na ledě, tak budu závodit a když budu závodit, tak pojedu do Oberstdorfu. Takže se mi splnil takový nějaký cíl, aby to mělo smysl,” uvedla

Božena Křižanová, trenérka krasobruslařského oddílu Nový Jičín.

Tato světová soutěž je určena závodníkům od 28 do 78 let, rozděleni jsou do několika věkových a výkonnostních skupin.

“Já jsem závodila v té nejnižší výkonnostní kategorii. Skáčou se pouze jednoduché skoky, je tam určitá úroveň piruet, jízda trvá minutu a padesát,” upřesnila krasobruslařka.

Krasobruslení se Božena Křižanová věnovala jako dítě. Do bruslí se teď znovu obula po více jak 30 letech, své zkušenosti předává v Novém Jičíně dětem i dospělým.

“Ten výsledek je perfektní, skvělý, protože Oberstdorf to je mezinárodní závod dospělých, kde se sjíždějí lidé, kteří mají rádi krasobruslení, něco umí a chtějí se předvést,” dodal Rostislav Čubok, trenér krasobruslařského oddílu Nový Jičín.

Reprezentovat Českou republiku v Oberstdorfu hodlá tato závodnice i v příštím roce. Jako vítězka své kategorie automaticky postupuje do vyšší úrovně.Trénovat už začala na kempu v Kravařích.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 9 000 Kč/měsíc

Detail

P.I. Transport s.r.o. - pracoviště Planiska CO sklady
Frenštát pod Radhoštěm
od 35 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Úřad práce České republiky - kontaktní pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 21 260 do 31 240 Kč/měsíc

Detail