Novojičínská krasobruslařka má zlato ze světové soutěže

Novojičínský oddíl krasobruslení získal na největších mezinárodních závodech pro kategorii adult zlatou medaili. V německém Oberstdorfu ji za svou jízdu vybojovala zdejší trenérka Božena Křižanová.

Krasobruslařka a trenérka novojičínského oddílu Božena Křižanová zazářila na nejprestižnější světové soutěži v kategorii adult, která se pod hlavičkou Mezinárodní bruslařské unie konala v Oberstdorfu. Získala zlatou medaili.

“Myšlenka padla v září, že když už tedy jsem na ledě, tak budu závodit a když budu závodit, tak pojedu do Oberstdorfu. Takže se mi splnil takový nějaký cíl, aby to mělo smysl,” uvedla

Božena Křižanová, trenérka krasobruslařského oddílu Nový Jičín.

Tato světová soutěž je určena závodníkům od 28 do 78 let, rozděleni jsou do několika věkových a výkonnostních skupin.

“Já jsem závodila v té nejnižší výkonnostní kategorii. Skáčou se pouze jednoduché skoky, je tam určitá úroveň piruet, jízda trvá minutu a padesát,” upřesnila krasobruslařka.

Krasobruslení se Božena Křižanová věnovala jako dítě. Do bruslí se teď znovu obula po více jak 30 letech, své zkušenosti předává v Novém Jičíně dětem i dospělým.

“Ten výsledek je perfektní, skvělý, protože Oberstdorf to je mezinárodní závod dospělých, kde se sjíždějí lidé, kteří mají rádi krasobruslení, něco umí a chtějí se předvést,” dodal Rostislav Čubok, trenér krasobruslařského oddílu Nový Jičín.

Reprezentovat Českou republiku v Oberstdorfu hodlá tato závodnice i v příštím roce. Jako vítězka své kategorie automaticky postupuje do vyšší úrovně.Trénovat už začala na kempu v Kravařích.
Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dalibor Seidler
Nový Jičín
od 14 740 Kč

Detail

Kurare, s.r.o.
Nový Jičín
od 13 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků