Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Inline hokejisté na vrchol extraligy nedosáhli

Inline hokejisté v letošní sezoně uspěli jako pořadatelé mistrovství světa veteránů. Ovšem na poli sportovním jim sezona ideálně nevyšla. Vypadli už ve čtvrtfinále.

Výsledky z počátku v podstatě dvouměsíční sezony inline hokeje ukazovaly, že Nový Jičín opět patří mezi favority a bude v závěrečném turnaji bojovat o medaile. Nicméně postup týmu se zastavil už ve čtvrtfinále.

“Vypadli jsme ve čtvrtfinále doma ve Zlíně. Bohužel trochu smolně v rozhodujícím prodloužení za stavu 1:1 na zápasy. Celkově nás to řadí na šesté místo. Měli jsme na to se dostat mnohem dál, vývoj soutěže tomu nahrával. Konečný výsledek je pro mně velké zklamání. Je třeba se zamyslet nad tím, jak to chceme dělat dál, ” konstatoval Zbyněk Kubičík, předseda a hráč IHC Nový Jičín.

První utkání ve vyřazovací části soutěže prohráli Novojičínští se Zlínem rozdílem dvou branek 7:9.

“Dostali jsme laciné branky, máme výborného gólmana po celou sezonu, ale zrovna si vybral slabší utkání. Mohli jsme mu i více pomoci, tam nám to nevyšlo a tenhle zápas se ukázal jako rozhodující. Ve druhém utkání jsme dominovali 8:4 a v tu chvíli přichází na řadu prodloužené o to, kdo postupuje dále. Tam jsme dostali ve druhé minutě branku a bylo rozhodnuto,” popsal průběh čtvrtfinále Zbyněk Kubičík.

Klub tak může těšit úspěšné zvládnutá role organizátora MS v inline hokeji veteránů nad 45 let, které se v Novém Jičíně konalo v květnu.

Místní klub inline hokeje vznikl v roce 2011, už pro sezonu 2015 se A tým probojoval do extraligy. ve svých řadách vychoval také úspěšné reprezentanty. 

Nahlásit chybu