Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kamenný amfiteátr přivítal Divadelní dílnu

Divadelní přehlídka pod širým nebem vdechla opět po roce život kamennému divadlu na Skalkách. Amfiteátr uprostřed lesa přivítal více než desítku souborů. Připraveny byly i taneční a loutkařské workshopy.

Jedinečné prostředí přírodního amfiteátru v areálu Skalek se stalo dějištěm Divadelní dílny už po 22. Loňský ročník zmařilo počasí, naopak letos mohli být pořadatelé spokojeni. Do lesního hlediště přilákali milovníky alternativního divadla i děti.

“První divadélko bylo vystoupení Houbařská pohádka od Divadélka Koloběžka, teď se nám chystá žonglér Křupino,” sdělila Petra Jílková, Městské kulturní středisko Nový Jičín.

V dalším sledu program nabídl třeba pražská divadla, například Vytřeštěný oko s humornou pohádkou Miloše Macourka nebo Příhody včelích medvídků v podání souboru Divadla Krapet.

Divadelními kousky se prolínaly interaktivní programy, loutkařská a tiskařská dílna a taneční workshopy. Zpestřením hereckých projevů bylo akrobatické vystoupení na kruhu a tyči v podání novojičínského Circus Dance studia.

“Je to vlastně příběh Nikolky, která přišla do lesa a znečišťuje les. A pak jsou tam dva ptáčci, jeden zlý, ten ji v tom podporuje, druhý hodný se jí v tom snaží zabránit,” popsala vystoupení Natálie Pernická, Circus! Dance studio, Nový Jičín.

“Poslední roky se ukázalo, že program je dobré zacílit pro děti. Proto začínáme už dopoledne, kdy budou pohádky, plus nějaké interaktivní vyžití a budou si moci opéct i špekáčky,” doplnil Jiří Macíček, dramaturg MKS Nový Jičín.

Ve večerních hodinách se pak produkce zaměřila víc na dospělé, čekalo je představení Divadla 100Opic a také zdejší rodák Jan Geryk, který se prosadil na prknech stand-up comedy. 

Nahlásit chybu




Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail