Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Červenec nabídne Festival pod kaštany

Novojičínské kulturní léto je v plném proudu, a také první prázdninový měsíc nabídne zajímavé koncerty. Novinkou bude Festival pod kaštany.

Pestrou nabídkou různých žánrů se tvůrci programu Novojičínského kulturního léta snaží zaujmout co nejširší spektrum lidí. Červenec odstartuje na náměstí koncert skupiny Team revival z Martina, a to v pátek šestého.

“Z těch známějších koncertů, které budou probíhat zde na náměstí, můžeme pozvat určitě na skupinu Děda mládek Illegal band,” uvedl Jiří Macíček, MKS Nový Jičín.

Ta zahraje také v pátek, ale na konci měsíce 27. července. Své pevné místo má v programové nabídce rovněž dechová hudba.

“V loňském roce tady vystoupil Dechový orchestr Štramberk, kde jsme neslyšeli jen dechovky, ale i filmové melodie. Myslím si, že tento večer byl velmi povedený a na toto náměstí patří. Rozhodli jsme se pokračovat a bude to letos dechový orchestr z Kopřivnice,” míní Jiří Macíček.

Pro úplnost jen doplníme, že prostor dostane také domácí dechová hudba z Nového Jičína.

Kulturní dění ale nebude probíhat jen v centru města. Část programů je situována na zahradu restaurace Nové Slunce a právě toto prostředí plné stromů inspirovalo dramaturgii městského kulturního střediska ke vzniku názvu Festival pod kaštany.

“Kde uvidíme jak známé vystupující, jako je například Tomáš Kočko s orchestrem, Rangers - Plavci, nebo Michal Tučná revival, ale také méně známou místní kapelu Včil a tu a další,” dodal programový pracovník.

Festival bude dvoudenní a koná se 13. a 14. července. Stejné místo bude na přelomu prázdninových měsíců dějištěm ještě jedné vícedenní akce, a to promítání Letního kina.

Podrobnosti ke všem programům jsou na webu města, kulturního střediska a na plakátech.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy