Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová sezona pro hokejisty dozná změn

Hokejisty čeká v následujícím ročníku soutěže změna systému 2. ligy. Nový model nabídne oživení, a to díky prolínání skupin a většímu množství soupeřů.

V loňském ročníku 2. ligové soutěže skončili hokejisté svou účast překvapivě brzy počátkem března v předkole play-off. Suchá příprava na novou sezonu tak začala v červnu, poslední týden v červenci vyjedou hráči na led.

“Ten tým bude ještě mladší, než byl v loni. Ale začali jsme to, že chceme dávat šanci našim mladým odchovancům, takže v tom budeme pokračovat,” uvedl Petr Macháček, trenér HK Nový Jičín

Mužstvo tedy zaznamenalo zhruba třiceti procentní členskou obměnu, do počátku přípravy naskočilo 14 hráčů.

“První věc je ta, že bychom chtěli, aby ti kluci individuálně rostli. Aby byli postupně zkušenější než loni a aby si tu soutěž vyzkoušeli a hráli týmově,” míní trenér.

Nadcházející soutěž totiž nabídne hráčsky i divácky zajímavé změny. Zatímco v loňském ročníku měla skupina Východ sedm týmů, které spolu hrály de facto pořád dokola, nová varianta dělí 2. ligu na 4 skupiny s tím, že se v nadstavbě budou vždy dvě prolínat.

“Soutěž bude podle mne kvalitnější, než byla loni, protože se spojíme se skupinou Jih a budou tam i vzájemné zápasy. I play off bude jiné a budou tam postupovat pouze čtyři týmy. Takže máme i takový cíl, že bychom se do play off chtěli dostat. ten cíl není malý, není jednoduchý, ale bez toho by to nešlo,” zdůraznil Petr Macháček.

Novojičínští se tak utkají ze skupiny Jih například s Havlíčkovým Brodem nebo se Žďárem nad Sázavou. Podle klubu přinese tento systém velké oživení soutěže a možnost porovnání sil v různých částech republiky. Výrazné zvýšení nákladů na financování hokejisté nepředpokládají.

Začátek sezony je tedy naplánován na 12. září. U A mužstva zůstává v trenérské dvojici s Petrem Macháčkem Kamil Gebauer. 

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail