Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři v Novém Jičíně nezůstanou bez vánočního přání

Ani jeden senior v novojičínském Domově Duha nezůstane bez vánočního přání. Postarali se o to lidé v Rodinném centru Mozaika, kteří jich vyrobili několik desítek.

Nalepit hvězdičku, posypat třpytkami a další přání je hotovo. Doručeno bude do novojičínského Domova Duha, kde žijí desítky seniorů, kteří nemají nikoho, kdo by je během vánočních svátků zaslaným přáním potěšil. Rozhodli se je proto vyrobit lidé v Rodinném centru Mozaika.

“Díky tomu, že Rodinné centrum Mozaika je ve městě zapojeno do komunitního plánování, kde spolupracujeme s různými organizacemi a sociálním odborem, jsme se dozvěděli, že v domově důchodců je třicet senior, kteří neobdrží žádné přání, tak ta myšlenka vznikla,” uvedla Zuzana Rosová, RC Mozaika, Nový Jičín.

“Malý Vojta má teprve dva roky, poprvé maluje tak jsem zvědavá, co z toho vytvoří,” pousmála se jedna z návštěvnic rodinného centra. “Zapojili jsme se, protože se nám ten nápad vytvořit přáníčko seniorům, kteří už nikoho nemají, moc líbil,” přidala se žena u vedlejšího stolu.  

Dalších 40 přání ještě poputuje do domova pro důchodce v Petřvaldu. Společně se sociálním odborem novojičínské radnice pak Mozaika připravuje také dárky pro děti ze sociálně vyloučených rodin.

“Do té akce se zapojí rodiče, prarodiče, kteří Mozaiku navštěvují, ta iniciativa pochází v podstatě od nich,” dodala vedoucí RC Mozaika.

Chuť pomáhat se projevila okamžitě po zveřejnění výzvy, shromáždit 36 dárků tak nebude podle Zuzany Rosové žádný problém.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy