Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školní batohy putují k dětem do chudých zemí

Rodiny s dětmi z novojičínské farnosti se zapojily do mezinárodního “Batůžkového projektu”. Školákům v nejchudších zemích světa poslali 60 aktovek s učebními pomůckami.

“Batůžkový projekt”, do kterého se na konci roku zapojila také novojičínská farnost, je součástí charitativních programů mezinárodního hnutí Mary’s Meals. To prioritně bojuje proti hladu ve světě zaváděním projektů školního stravování v zemích, kde panuje největší chudoba.

“V tomto Batůžkovém projektu děti chystají školní aktovku, do ní dávají základní školní pomůcky, jako jsou tužky, pravítka, sešity, pouzdro a dále také potom základní hygienické pomůcky, jako ke zubní pasta a kartáček a podobně,” vysvětlila Gabriela Škrabáková, koordinátorka projektu v Novém Jičíně.   

Celkem se podařilo nachystat 60 batůžků. Několik školních tašek zajistily také dobrovolnice z charitního šatníku.

“Velkým překvapením pro mne bylo 20 batůžků, které sesbírala mateřská škola Loučka, protože jsme je přímo neoslovila, ale batůžky donesli,” podotkla Gabriela Škrabáková.

“Já jsem se o batůžkovém projektu pro Afriku dozvěděla na mši svaté. Kolegyně v práci byly nadšené a zkusil jsme i zapojit rodiče, a musím říct, že to mělo velký úspěch. Rodiče začali postupně nosit batůžky vybavené i samostatně bločky a tužky. S dětmi jsme to potom rozdělili,” sdělila Jana Palacká, vedoucí učitelka MŠ Loučka.

Do projektu se teď rozhodla zapojit také třída 5. A Základní školy Komenského 66.

“Nám se to velmi líbilo, odsouhlasili jsme ve třídě, že se toho zúčastníme a děti od ledna začnou sbírat tyto věci a hromadně potom odešleme baťůžky,” uvedla Petra Váňová, učitelka ZŠ Komenského 66.

Česká republika se ve větší míře přihlásila k projektu Mary’s Meals v letošním roce, jeho  pobočka je v Brně. Tam se také mohou kontaktovat další případní zájemci, kteří by chtěli batůžky darovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy