Reklama

Služba bezplatného advokáta v Novém Jičíně pokračuje

Bezplatná právní poradna pro občany Nového Jičína bude pokračovat i v roce 2019. Právník bude lidem k dispozici opět jednou měsíčně, pro velký zájem ale o hodinu déle.

Stáhnout video
Reklama

Službu bezplatného advokáta zavedla novojičínská radnice před devíti měsíci. Veřejnost právní pomoc ocenila a všechny vypsané termíny pro rok 2018 byly plně vytížené.

“Právě proto, že jsme registrovali velký zájem ze strany občanů o tuto službu, tak jsme se rozhodli v této službě pokračovat a naopak ji rozšířit,” uvedl Václav Dobrozemský(ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.  

Právní servis bude v kanceláři městského úřadu zajištěn každou první středu v měsíci.

 “Začínáme už 9. ledna v čase od 13 do 17 hodin, občan tedy získá o hodinu více než v loňském roce. Konzultaci u advokáta si občan musí dopředu domluvit na sekretariátu vedení města,” doplnila Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

 Aby se dostalo pomoci co nejvíce lidem, bude každému klientovi věnováno maximálně 30 minut. Právní servis si nedává za cíl řešit složité kauzy, to ani z časových důvodů nelze, ale spíše lidem ukázat východisko z jejich problému.   

“Samozřejmě v této časové dotaci není možné poskytnout komplexní právní poradnu, ale jde o základní návod, který advokát poskytne občanovi. To znamená oblast dluhů, insolvencí, exekucí, ale i záležitosti výživného, dědického práva, sociálního zabezpečení a dalších záležitostí,” vysvětlil místostarosta.

Tyto vyjmenované problémy byly také nejčastějšími nesnázemi, které lidé v bezplatné právní kanceláři řešili i dosud.

ReklamaIron wonders s.r.o.
Nový Jičín
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o.
Nový Jičín
od 80 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu