Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Basketbalový únor: boj o play off a finále Českého poháru

Basketbalový klub čekají počátkem února dvě důležité události. Rozhodující boj prvoligového mužstva o skupinu play off a pořadatelství finálového turnaje Českého poháru.

Domácí utkání s týmem Snakes Ostrava mělo být pro Novojičínské šancí na potřebný zisk tří bodů, a tedy zajištění pozice v první šestici po základní části. Nicméně scénář zápasu diktoval soupeř a domácí podlehli 78:98.

“Asi nás zaskočila trošku nějaká zodpovědnost nebo tíha toho zápasu, že jsme chtěli hrát ve skupině o to play off, takže bylo dané, že musíme vyhrát… A nevím, jestli to bylo nervozitou nebo jsme si mysleli, že to půjde samo, ale ten první poločas byl špatný hlavně v obraně a pak se k tomu samozřejmě přidal i útok. Když dostáváte koš za košem, natož trojku za trojkou, tak ty nohy a hlava nefungují ani v tom útoku,” okomentoval výkon svých svěřenců David Hájek, trenér BC Nový Jičín.

Do konce základní části zbývají dvě kola, novojičínské mužstvo čekají dva nároční soupeři Zlína a Basketbal Olomouc. Oba týmy jsou v tabulce v první trojce.

“Není to veselé, chtěli jsme tento zápas vyhrát a držet to doma. To se nám nepovedlo, tak zkusíme vyhrát v Olomouci a uvidíme, co se stane. S tím, že více méně zachráněni jsme, ale tam v té skupiny play out jsme hrát nechtěli. Pro mně osobně, jestli se tam nedostaneme, je to zklamání a špatný výsledek v sezoně,” podotkl David Hájek.

Do Olomouce zajíždí basketbalisté poslední lednovou neděli. Hracím dnem domácího utkání se Zlínem je výjimečně pátek 1. února, začátek je v 19 hodin.

O týden později se ovšem  fanoušci basketbalu dočkají i v Novém Jičíně opět podívané na extraligové týmy.

“Máme tu možnost, kdy uspořádáme 9. a 10. února v této novojičínské sportovní hale Final four českého poháru. Budou tady čtyři nejlepší celky z Národní basketbalové ligy,” oznámil  Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín.  

Sobotní utkání od 14 a 17 hodin budou semifinálová. V neděli pak ve dvě odpoledne začne zápas o 3. místo a v pět hodin finále. Vstupenky je možná zakoupit on-line na webu turnaje nebo před začátky utkání přímo v novojičínské basketbalové hale.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy