Reklama

Basketbalový únor: boj o play off a finále Českého poháru

Basketbalový klub čekají počátkem února dvě důležité události. Rozhodující boj prvoligového mužstva o skupinu play off a pořadatelství finálového turnaje Českého poháru.

Reklama

Domácí utkání s týmem Snakes Ostrava mělo být pro Novojičínské šancí na potřebný zisk tří bodů, a tedy zajištění pozice v první šestici po základní části. Nicméně scénář zápasu diktoval soupeř a domácí podlehli 78:98.

“Asi nás zaskočila trošku nějaká zodpovědnost nebo tíha toho zápasu, že jsme chtěli hrát ve skupině o to play off, takže bylo dané, že musíme vyhrát… A nevím, jestli to bylo nervozitou nebo jsme si mysleli, že to půjde samo, ale ten první poločas byl špatný hlavně v obraně a pak se k tomu samozřejmě přidal i útok. Když dostáváte koš za košem, natož trojku za trojkou, tak ty nohy a hlava nefungují ani v tom útoku,” okomentoval výkon svých svěřenců David Hájek, trenér BC Nový Jičín.

Do konce základní části zbývají dvě kola, novojičínské mužstvo čekají dva nároční soupeři Zlína a Basketbal Olomouc. Oba týmy jsou v tabulce v první trojce.

“Není to veselé, chtěli jsme tento zápas vyhrát a držet to doma. To se nám nepovedlo, tak zkusíme vyhrát v Olomouci a uvidíme, co se stane. S tím, že více méně zachráněni jsme, ale tam v té skupiny play out jsme hrát nechtěli. Pro mně osobně, jestli se tam nedostaneme, je to zklamání a špatný výsledek v sezoně,” podotkl David Hájek.

Do Olomouce zajíždí basketbalisté poslední lednovou neděli. Hracím dnem domácího utkání se Zlínem je výjimečně pátek 1. února, začátek je v 19 hodin.

O týden později se ovšem  fanoušci basketbalu dočkají i v Novém Jičíně opět podívané na extraligové týmy.

“Máme tu možnost, kdy uspořádáme 9. a 10. února v této novojičínské sportovní hale Final four českého poháru. Budou tady čtyři nejlepší celky z Národní basketbalové ligy,” oznámil  Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín.  

Sobotní utkání od 14 a 17 hodin budou semifinálová. V neděli pak ve dvě odpoledne začne zápas o 3. místo a v pět hodin finále. Vstupenky je možná zakoupit on-line na webu turnaje nebo před začátky utkání přímo v novojičínské basketbalové hale.
ASAP Automotive Solutions s.r.o.
Nový Jičín
od 16 636 Kč

Detail

ASAP Automotive Solutions s.r.o.
Nový Jičín
od 16 636 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 7 000 Kč do 8 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu