Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská policie bude mít nového ředitele

Po téměř pěti letech skončil ve funkci ředitele městské policie Jiří Klein. Radnice teď hledá nového vedoucího strážníků a vyhlásila výběrové řízení.

Ředitelem zdejší městské policie byl Jiří Klein bez jednoho měsíce pět let. V podzimních komunálních volbách byl zvolen i zastupitelem za sociální demokracii. Pracovní poměr s novojičínskou radnicí ukončil na vlastní žádost dohodou k 31. březnu.

“Hlavně, co se mu podařilo, tak změnil tvář městské policie a náhled široké veřejnosti na tuto složku a není vnímána pouze jako represivní,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

“Za těch pět let asi nejvíce si cením toho, že umíme více naslouchat, že nejsme jenom ti, kteří vyhledávají přestupky, ale naopak se snažíme lidem pomáhat,” reagoval Jiří Klein, končící  ředitel Městské policie Nový Jičín.

Jiří Klein v Novém Jičína nastavil nové způsoby osobní komunikace strážníků s občany a kontakty prostřednictvím sociálních sítí. Facebook městské police tu má 10 tisíc fanoušků. Od 1. dubna se stává ředitelem Městské policii v Opavě.

“Takové to své know how si tedy odnáším do Opavy. Věřím tomu, že podobnými způsoby, jakými jsme to udělali v Novém Jičíně, se to bude zlepšovat i v Opavě,”  podotkl odcházející ředitel novojičínských strážníků.

Nový Jičín už vyhlásil na obsazení uvolněné řídící pozice výběrové řízení.

“Součástí toho výběrového řízení by měl být psychologický test, budou přizváni i odborníci z ranku řízení lidských zdrojů, al ei z výkonu městské policie, ať je to přestupkové právo, trestní právo a nebo základy práva obecně. Součástí bude také nějaká představa řízení městské policie v  Novém Jičíně. Předpokládaný nástup nového pana ředitele nebo ředitelky bude k 1.6.2019,” doplnil novojičínský starosta.

Uzávěrka přihlášek je 25. dubna. Vedením strážníků byl dočasně pověřen zástupce ředitele Pavel Němec.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy