Reklama

Starosta ocenil studentky za pomoc kolabujícímu muži

Dvě dívky poskytly první pomoc muži, který zkolaboval na autobusovém nádraží. Shodou okolností se jednalo o studentky zdravotnického oboru. Za duchapřítomnou reakci teď děvčatům na radnici poděkoval starosta města.

Reklama

Karolína Kalužová a Miriam Richtárová studují obor praktická sestra na Mendelově střední škole. Když loni v listopadu spěchaly  z autobusového nádraží do výuky, uviděly na zemi ležet muže. Bez váhání mu poskytly první pomoc. Za to jim teď osobně poděkoval starosta města.   

“Viděly jsme , jak se dusí, tak jsme k němu přiběhly, podepřely jsem mu žebra, udělaly jsme první pomoc, stabilizovanou polohu a volaly jsem záchranku,” popsala událost Karolína Kalužová, studentka zdravotnického oboru, Mendelova střední škola, NJ.

“Já jsem to nebrala tak, jako že studuju tu školu, ale z toho důvodu, že jsme lidé a pomůžeme si,” reagovala Miriam Richtárová, studentka zdravotnického oboru, Mendelova střední škola, NJ.  

“Jsou to studentky prvního ročníku a po několika měsících, co se učily základy první pomoci, byly schopny tu pomoc prakticky poskytnout,” pochválila studentky Alžběta Šuláková, učitelka Mendelovy střední školy, Nový Jičín.   

Děvčata se o své zkušenosti nikde příliš nezmiňovala. O jejich činu se vedení města dozvědělo až nedávno díky e-mailu jednoho občana.

“I propagace tohoto činu je tím správným směrem, prostě příklady táhnou. Kéž by takových lidí a těchto mladých lidí bylo v našem městě více,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

Obě dívky  teď shodně uvažují o tom, že by si pro svou budoucí profesi vybraly práci právě u zdravotnické záchranné služby.
KAR-mobil s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

FERY Logistik s.r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč

Detail

Jiří Lacina
Nový Jičín
od 17 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu