Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ze školáků se na chvíli stali stolaři a zedníci

Střední zemědělská a technická škola se snaží popularizovat řemesla mezi žáky základních škol. Připravila pro ně projektový den, kde si vyzkoušeli třeba práci stolařů nebo zedníků.

Různého nářadí se v dílnách Střední školy technické a zemědělské chopili žáci základní školy Tyršova. Zakrátko je čeká rozhodování, kam se ve studiu vydat dál, a tak si přišli vyzkoušet i některá řemesla.

“Vyrábím takovou krabičku nebo poličku,” ukázala žákyně Základní školy Tyršova. “Moc se mi to líbí, málo už se pracuje se dřevem,” přidala se její spolužačka.

“Já si myslím, že určitě jsou asi jedny z nejlepších, co jsme tu měli, vypadá to, že k tomu mají nějaký ten vztah, že asi doma něco dělají,” pousmál se Tomáš Křížek, obor truhlář, SŠ technická a zemědělská NJ.

V rámci projektového dne školáci prošli stolárnou, a dále nástrojářskou a instalatérskou dílnou a také si sáhli na zedničinu. I tady na ně odborně dohlíželi studenti třetího ročníku střední školy.

“Dobrý to je, zkouším chodník,” uvedl jeden z chlapců ze základní školy. “Právě řežu závit, který jsem si udělal,” přidal se další.  

“Ohodnotil bych jejich práci, na to, že to dělali poprvé, šlo jim to dobře,” míní Petr Malčík, obor instalatér, SŠ technická a zemědělská NJ.

“Kdo má zájem a rozvíjí tu zručnost i doma, nejen ve škole, tak jsou dobré výsledky. Ta podpora technického vzdělávání a zručnosti byla vlastně vynucena tím, jak se rušily v předcházejících dvaceti letech dílny na základních školách, a je potřeba s tím něco dělat,” sdělil  Bohumír Kusý, ředitel SŠ technická a zemědělská Nový Jičín.

Střední škola technická a zemědělská  se může pochlubit tím, že její učni se v konkurenci v soutěžích zručnosti neztratí. Úspěchy sklízejí v krajských i celostátních kolech. Například tu mají truhláře juniora, který je ve svém oboru mistrem republiky.  

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail