Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sport má podpořit nově vznikající národní agentura

Nový Jičín navštívil vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička. Zástupcům radnice a sportovních organizací vysvětloval smysl nové vznikající národní agentury pro sport.

Bývalý hokejový brankář Milan Hnilička, dnes vládní zmocněnec pro sport, objíždí Českou republiku, aby informoval o záměru vytvořit novou národní agenturu pro sport. Ta by měla od ministerstva školství převzít veškerou sportovní agendu. Teď přijel i do Nového Jičína.

“Diskutujeme o potřebách starostů, sportovních organizací tak, jak jsou nastaveny dotační tituly v současné době, to co by ideálně to sportovní prostředí potřebovalo do budoucna,” sdělil Milan Hnilička, (bez pol. příslušnosti za ANO), poslanec, vládní zmocněnec pro sport.    

“Cíl je jasný, rozpohybovat mládež, soustředit se na mládež,”

doplnil Jiří Strýček (ANO), poslanec, zastupitel Nového Jičína

Konkrétně Nový Jičín trápí i neutěšený stav sportovišť, které jsou z velké části ve vlastnictví tělovýchovné jednoty.  

“Momentálně je to v podstatě řešení majetku tělovýchovné jednoty, který by se měl buď přijmout nebo nepřijmout do majetku města. Dále je to samotná správa sportovišť, která se tu ale už také řeší delší dobu,” reagoval Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína.

“Těch variant je několik. Jestli pokračovat v těch smluvních vztazích mezi městem a zapsanými spolky, nebo jít správou sportovišť, nebo příspěvkovou organizac nebo společností s ručením omezeným,” podotkl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.    

Co se týče sportovišť, město už připravuje studii revitalizace celého sportovního areálu v okolí fotbalového stadionu. Budoucí národní agentura bude pravděpodobně i tou organizací, kde bude žádat na tyto rozsáhlé opravy finance.

“Ten majetek, především tělovýchovné jednoty, je ve stavu, který potřebuje poměrně urgentní pomoc,” uzavřel místostarosta Marcel Brož.

Nicméně hovoří se ale i nové sportovní multifunkční haly, která by mohla stát  v této lokalitě.

Nahlásit chybu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail