Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cheer tým z Nového Jičína se účastní světové soutěže

Novojičínský tým FunTime je jediným zástupcem soutěžního cheerleadingu v Moravskoslezském kraji. Jako historicky první český cheer tým se chystá na nejprestižnější světové klání v tomto sportu. Koná se ve Spojených státech.

Tým soutěžního cheerleadingu z Nového Jičína si plní svůj sen - nominoval se na světový šampionát do amerického Orlanda. Klubu FunTime se to podařilo po deseti letech existence.

“Ty úplně nejkonkrétnější krůčky začaly loni, kdy jsem se kvalifikovali v Německu na otevřeném mistrovství Evropy a začali jsme si hrát s tou myšlenkou, že bychom to tedy možná zvládli,” uvedla Petra Žáková, trenérka FunTime Athletics Nový Jičín.

Dvou a půl minutovou soutěžní sestavu pak pilovali půl roku, poslední měsíc se členové týmu viděli téměř denně.

“Příprava probíhá celkem intenzivně, trénujeme každý den a těšíme strašně moc,” reagovala Zuzana Šustková, FunTime Athletics Nový Jičín. “Dneska se cítím úplně fantasticky, mám spoustu energie a věřím, že to zvládneme,” přidala se další členka týmu Karolína Pavlíková. “Myslím si to, že nikdo si to před rokem, dvěma nepředstavoval, že pojedeme na mistrovství světa. Určitě to bude stát za to, ať to dopadne jakkoliv,” podotkl  jeden ze dvou mužů v sestavě Jiří Obsadný.

“Naše ambice, náš cíl je užít si to,zajet to čistě a být hrdi na to, co tam předvedeme za Českou republiku,” uzavřela trenérka.

Na poslední trénink před odletem přišli členy FunTime Athletics podpořit i jejich rodiče a další příbuzní. Mistrovství světa v cheerleadingu se koná 27. až 29. dubna. Zpět do České republiky se tým vrátí 2. května.

Nahlásit chybu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail