Tým FunTime je na světovém šampionátu na Floridě

Novojičínský tým FunTime jako historicky první český cheer tým odcestoval na nejprestižnější světové klání v tomto sportu do Spojených států. Těsně před odjezdem jsme natáčeli na posledním tréninku.

Reklama

Tým soutěžního cheerleadingu FunTime z Nového Jičína si plní svůj sen - nominoval se na světový šampionát do amerického Orlanda na Floridě.

“Cesta byla velmi dlouhá a komplikovaná. Začala vlastně před deseti lety, kdy jsme založili FunTime i s cílem soutěžit. Ty úplně nejkonkrétnější krůčky začaly loni, kdy jsem se kvalifikovali v Německu na otevřeném mistrovství Evropy a začali jsme si hrát s tou myšlenkou, že bychom to tedy možná zvládli,” uvedla Petra Žáková, trenérka FunTime Athletics Nový Jičín.

Dvou a půl minutovou soutěžní sestavu pak pilovali půl roku. V závěrečné fázi zasáhla do příprav změna v týmu a do sestavy se museli zapojit noví členové. Poslední měsíc se tak viděli v tělocvičně téměř denně.

“Příprava probíhá celkem intenzivně, trénujeme každý den a těšíme strašně moc,” reagovala

Zuzana Šustková, FunTime Athletics Nový Jičín. “Dneska se cítím úplně fantasticky, mám spoustu energie a věřím, že to zvládnem,” přidala se další členka týmu Karolína Pavlíková. “Myslím si to, že nikdo si to před rokem, dvěma nepředstavoval, že pojedeme na mistrovství světa. Určitě to bude stát za to, ať to dopadne jakkoliv,” podotkl  jeden ze dvou mužů v sestavě Jiří Obsadný.

“Naše ambice, náš cíl je užít si to, zajet to čistě a být hrdi na to, co tam předvedeme za Českou republiku,” dodala trenérka.

Petra Žáková už své zkušenosti s tímto sportovním odvětvím přímo z Ameriky má.

“Já jsem tam tehdy jela a dělala jsem diplomovou práci na téma cheerleading. Byla jsem tam na mistrovství světa, objížděla jsem nejlepší kluby a mi se tím hodně změnil život a přístup k tréninkům. Pro mě je to splněný sen. To, co jsem před šesti lety objevila v Americe, jsem teď schopná předávat dál,”  konstatovala s úsměvem trenérka FunTime.

Na poslední trénink před odletem přišli členy FunTime Athletics podpořit i jejich rodiče a další příznivci.

Mistrovství světa v cheerleadingu se koná 27. až 29. dubna. Zpět do Nového Jičína se tým vrátí 2. května.
TATRA METALURGIE a.s.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 24 500 Kč

Detail

SCHROM FARMS spol. s r.o.
Nový Jičín
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Jan Olšovský
Nový Jičín
od 30 000 Kč do 37 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu