Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hotova je první etapa přestavby kulturního centra

Skončila první etapa výstavby kulturně společenského centra. To vzniká rekonstrukcí přístavby Hotelu Praha. Kompletně hotovo by mohlo být do konce roku 2020.

Během deseti měsíců dostala chátrající přístavba Hotelu Praha novou zateplenou fasádu, střechu a okna. Uvnitř přibylo jeviště a terasa. Tím skončila první etapa realizace nového kulturně společenského centra. Stála téměř 22 milionů korun.    

“Chystáme etapu druhou, jejímž předmět budou vnitřní prostory. V tuto chvíli by mělo zastupitelstvo zařadit tuto akci do rozpočtu na rok 2020. Ve druhé polovině letošního roku bychom měli vysoutěžit zhotovitele této druhé etapy,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.  

Odhadované náklady na tyto práce jsou 44 milionů korun.

“Obsahem druhé etapy by mělo být hlavně vybudování malého a velkého sálu a restaurace.. Úplně nahoře vznikla terasa a bude tady jeden malý multifunkční sál, zkušebny, kancelářské zázemí pro městské kulturní středisko a zázemí pro účinkující,” doplnila Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.  

Kapacita hlavního sálu bude 260 osob, sál v horním patře pojme 80 lidí. Všechna tři podlaží propojí výtah a prostory budou bezbariérové. Třetí etapou pak bude dodání vnitřního vybavení, nábytku a audiovizuální techniky.

“Minulé vedení města rozdělilo tuto stavbu na dvě etapy. Dle našeho názoru to nebylo úplně šťastné, ať už s ohledem na provoz, na zákon o zadávání veřejných zakázek, financování a vlastěně prodlevu, která nás čeká teď mezi první a druhou etapou,” podotkl místostarosta.    

Pokud vše půjde podle plánů, provoz kulturního zařízení, které město dosud postrádá, by mohl být zahájen na počátku roku 2021.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy